• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

od dos vo win.

  • Ја почнал/а темата
  • #1

taranenik

Intern
12 јуни 2007
555
13
Dali moze da se napravi dos igra da bide instalaciona vo win.
Na pr. raptor call of the shadows e dos igra i dali moze da se napravi windows da bide. .exe file da se instalira.
aj da viiiime :)
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
инсталерот може да биде вин апликација фала богу, а што сакаш може да инсталира... што ти е фрката?
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
shtom e .exe a e napravena da rapoti pod dos (16 bit) windowsot ima sam vo sebe emulator i povtorno ke raboti ..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,722
Мислења
856,062
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно