• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Обука за Red Hat Linux E5

  • Ја почнал/а темата
  • #1

djpece2001

Intern
3 декември 2007
5
0
Дали некој знае некоја фирма во Македонија која што нуди обуки и сертификати за Red Hat Linux Enterprise 5?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,750
Мислења
856,672
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно