• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Obscure-horror survival авантура

  • Ја почнал/а темата
  • #1

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
Obscure е игра која вреди да се проба,да се доживее и да се почуствува задоволството кога ке дојде крајот на играта.може некој од вас веке ја има пробано зошто малце е стара ама јас ке ја презентирам.Приказната оди вака некако.Почнувате со ученик(средношколец) кој брка еден (непознат) човек,кој ке ве одведе во за вас непознато место.таму ке најдете пиштол(јупи) и ке најдете ламба која се лепи за пиштолот и voila,добивате супер оружје против зомбиа кои се плашат од светлина.ама не е све така убаво,после некое време среќавате ученик кој е преплашен и збори неразбирливи глупости,и само што тргнувате,ве напаѓа големо зомби и тука завршува воведот во играта.после тоа поминувате доста време во барање на вашиот другар(средношколецот),и откривање на "прљавите" тајни на училиштето.според мене приказната на играта е доста солидна,а гејмплејот е интересен,добро е тоа што може да играат два играча и тоа на иста тастатура(не е убаво само вие да се плашите,нека се плаши и другиот играч,братска делба),гејмплејот не можам баш да го опишам,тоа ке морате сами да го пробате,а за оние кои ја пробале играва онда нека кажат што мислат,и нека го пробаат вториот дел.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
@taranenik
..а за оние кои ја пробале играва онда нека кажат што мислат,и нека го пробаат вториот дел.
&
Штета што двојката неможеме да ја играме оти не поддржува widescreen (од пред година дена имаат ветено печ за ова ама ништо)
Дознавме предходно..:))
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
<= Scaredy Cat

Колку добри игри и приказни сум пропуштил само зошто се плашам од хорор игри. :plachko2:
не бре,играва воопшто не е страшна,а да заборавив да кажам и тоа како играва изгледа(моделите,текстурите),просто супер,добро поставени текстури,и детални модели,ако се земе в предвид дека играва е од 2004 година,така да нема да зажалите ако ја пробате,јас сега сум на крај,и планирам да ја земам двојката.
BTW најстрашен момент ми беше кога наеднаш ми излезе едно чудовиште на почетокот кога треба да го бараш тој Friedman(прав чудак е типов).
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Damn Shadow.. Тамам се стремам целосно да се откажам од играње, ме натера пак да барам игри.. :))
јбг.. Ќе мора да ја пробам и оваа..
 
  • Ја почнал/а темата
  • #7

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
Damn Shadow.. Тамам се стремам целосно да се откажам од играње, ме натера пак да барам игри.. :))
јбг.. Ќе мора да ја пробам и оваа..
хехе и јас пробав да се откажам од играње,ама некако не ми идеше,и да ти кажам боље,да се откажев немаше да ја пробам оваа супер игрица,се надевам дека ке го најдам и вториот дел.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,995
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно