• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Обложувалници

  • Ја почнал/а темата
  • #1

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
Дали се обложувате на фудбалсски натпревари и дали го користите интернетот за помош и сугестии во врска со натпреварите?

Еве некои корисни страни за таа тематика:
http://www.tipovi.tk
http://www.rezultati.com

Поздрав :bravo: и среќно :bye1:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Се обложувам за викенд колку за занимација да ги пратам утакмиците а не стриктно за да добијам пари. Ако испадне некоја добивка секако дека е добредојдена. :bravo:
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Во нашиве кладилници, (би ги нарекол статични) коефициентите се горе-долу фиксни. Пронаоѓање на натпревар на кој му паднал коефициентот на светските интернет кладилници може да биде знак дека тој натпревар е посигурен.

На пример, коефициент за тип 1 на некој натпревар во наша кладилница е 2.1. При пребарување на интернет, 2-3 саати пред почетокот на натпреварот, кај светските кладилници може да се забележи опаѓање или растење на овој коефициент. Доколку падне на 1.8 или 1.7, голема е веројатноста овој натпревар сепак да излезе тип 1.

Вакви ситуации користам одвреме навреме, меѓутоа избегнувам да се обложувам :)
 

<<ExeCutoR>>

Intern
16 април 2007
132
2
џабе арчите кеш за кладилница
јас не ставам веќе 2 год одкако три недели не икочив во град :LOL:
 

bakrac

Intern
27 јануари 2008
34
0

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Sledete eden tim i kladete se samo na negovite utakmici ... Kako na primer ja shto izigrav kec Liverpool - Inter (suck it bitcheees :) ) minatata nedela. Sigurna parica :)
 

Delicon

On your way to fame
10 јуни 2007
1,038
503
delicon.mk
Како до сигурна добивка? Имам решение!

Уплаќате неделно по 3 ливчиња по 50ден?
Тоа е 4 недели X 3 ливчиња = 12.
12 ливчиња Х 50ден = 600ден.

* Доколку уплаќате повеќе тогаш ќе добиете повеќе!

Е сега што е финтата? Како уплаќате повеќе, добивате повеќе?

Наместо да земате 50ден и да отиде да ги уплатите во некоја обложувалница, ставете ги во некоја кутија или слично (секогаш кога сакате да уплатите некое ливче). На крајот од месецот имате сигурна добивка! Само отворете ја кутијата. :p


Исто и јас. :muahaha:
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
Како до сигурна добивка? Имам решение!

Уплаќате неделно по 3 ливчиња по 50ден?
Тоа е 4 недели X 3 ливчиња = 12.
12 ливчиња Х 50ден = 600ден.

* Доколку уплаќате повеќе тогаш ќе добиете повеќе!

Е сега што е финтата? Како уплаќате повеќе, добивате повеќе?

Наместо да земате 50ден и да отиде да ги уплатите во некоја обложувалница, ставете ги во некоја кутија или слично (секогаш кога сакате да уплатите некое ливче). На крајот од месецот имате сигурна добивка! Само отворете ја кутијата. :p

hehehehe ova e bash najsiguren nachin za dobivka.. :bravo::bravo:
samo problemot e .. neznam kolku od nas ke mozat da izdrzat da ne ja otvorat taa kutija....

Jas na primer da sum iskren nemozam .. ako imam pari a da ne gi potrosham vo 1/2 dena , zalosno e mislam... greota e taka parite da stojat .. :D:D
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Губење време и пари ретко фаќам за 50 денари ќе си купам 5 празни цедиња што повише ми требаат него да ги изгубам и ништо да не добијам
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com

DaDo|BT

Intern
21 септември 2007
258
13
dad0bt.blogspot.com
Кога дискутираме за обложувалниците, еве една интересна вест:
Со 30 денари фатил 5.000 евра на спортска
Браво за дечкото. :bravo: Со минимална уплата ја доби максималната добивка.
Риспект! :)
tiketot mu e ludnici
Д.А. погодил дека екипите на Ливерпул и Лацио на гостински терен ќе ги победат Тотенхем и Џенова. Валенсија ја типувал два во два, два натпревара ги типувал дека во првото полувреме ќе има повеќе голово од второто. Натпреварот кој му го покачил коефициентот за 30 е Ривер плата - Гимназија ЛП, за кој погодил дека ќе има пресврт - Гимназија водеше во првото полувреме, а на крај Ривер го добија натпреварот.
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,185
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно