• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Објектив 28-80 Nikorr 3.4-5. 6

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Иванчо

On your way to fame
22 мај 2013
385
565
Resen, Resen, Macedonia
Објективот е одлично зачувам, аутофокус, работи и на ФулФрејм и на ДСЛР, цена 3500 денари
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #2

Иванчо

On your way to fame
22 мај 2013
385
565
Resen, Resen, Macedonia
Едит: фокус не работи на дслр што немаат вграден аутофокус мотор
Ќе одговора на Д7ххх серијата, кај другите е мануал
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,142
Мислења
839,331
Членови
29,054
Најнов член
Bojanco123
На врв Дно