• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Objaven SP2 za Windows Server 2003

  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,801
78
Microsoft go objavi dolgo ocekuvaniot Service Pack 2 za Windows Server 2003 vo x32 i x64 bitna edicija na ovoj operativen sistem.Ova izdanie moze da se pofali so nekolku podobruvana i dopolnuvanje na na samiot sistem.Ovaa verzija moze da se prevzeme od stranicata na Microsoft.:)
 

Lightlord

Intern
6 април 2007
86
1
OK nema problem ubavo sto pisa moze ima luge tuka sto ne ja procitale vesta vo Enter pa ke procitaat tuka. :)
 

alekatan

Intern
30 април 2007
3
0
Microsoft go objavi dolgo ocekuvaniot Service Pack 2 za Windows Server 2003 vo x32 i x64 bitna edicija na ovoj operativen sistem.Ova izdanie moze da se pofali so nekolku podobruvana i dopolnuvanje na na samiot sistem.Ovaa verzija moze da se prevzeme od stranicata na Microsoft.:)
Go instalirase li? Mene mi se sluci da mi padne RAID-1 posle instalacija na SP2 (dodusa nekolku nedlei posle instalacijata) pa se prasuvam dali ima vrska nesto so drajverite za HDD?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,772
Мислења
850,269
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно