Објаснување за SSO - потребата од ресет на лозинка

gdamjan

Practice makes perfect
3 април 2008
2,829
1,402
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Screenshot_20211113_165109.png Screenshot_20211113_165056.png

ќе треба една лектура да поминете на преводов

имаше у други примери таму на страната кај што бараше промена на лозинка,
ама да не си расипувамТуку,
2FA ќе има сега, или?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: D

D

Администратор
31 март 2007
3,418
2,339
www.iwmnetwork.com
Погледнете го атачментот 106105Погледнете го атачментот 106106

ќе треба една лектура да поминете на преводов

имаше у други примери таму на страната кај што бараше промена на лозинка,
ама да не си расипувамТуку,
2FA ќе има сега, или?

За лектура, noted, ќе поминеме.
Ќе има 2FA.
 

[email protected]

Gaining Experience
21 мај 2016
613
489
Ја не си го знам мејлот кој ми е ке може да средите таму пробав 3-4 мејла вика дека не се тие :D

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
590
1,463
Аууу момци што сторивте се окозив додека да успеам да се најавам на форум, али нема везе битно тука сум сега. :)
I feel you bro! Да не ги погледнувам дискретно едни двајца, ама мене ме правеа улава дека не знам на линк да кликнам, за да испадне дека кириличен ник прави проблеми :rolleyes: Среќа @Fatal1ty_ е ѕвероња, па ми ги скрати маките ;)
 

Avid

Guru
21 јануари 2009
6,008
9,750
Скопје
Да не ги погледнувам дискретно едни двајца
56PpzjW.gif
 

Rasho

Intern
29 март 2021
29
47
I feel you bro! Да не ги погледнувам дискретно едни двајца, ама мене ме правеа улава дека не знам на линк да кликнам, за да испадне дека кириличен ник прави проблеми :rolleyes: Среќа @Fatal1ty_ е ѕвероња, па ми ги скрати маките ;)
Па да де и мене он ми среди работа нека е жив и здрав. :)
 

vampo1

Баниран/a
27 ноември 2021
1
1
Хи дечки! Иам проблем со ова SSO ми бара да ресетирам пасворд, си ги знам јузернејм и пасворд ама не знам со кој емаил сум се регистрирал член сум 10+ години. Оригинален јузер ми е Vampo

Ако може некој од модераторите да ми го каже мејлот со кој се иам регистрирано во приватна порака. Макар и првите неколку букви ќе ми текне за кој емаил се работи.

Исто, при правење нов јузер, се логирав се, на it.mk си имав сметка а на форумот уште вика да се логирам па ме пренасочува пак кон ит.мк и така. Се логирав од друг браузер и сега е ок.

Тханксс
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,465
29,241
kalco.ru
Vampo1 ќе го банирам само да знаеш, дупли акаунти не се дозволени. Ако треба уште нешто пишувај слободно.
 

Piedpiper

Gaining Experience
26 август 2019
191
206
Другари,

Имам проблем со пристап до форумот преку мобилен (Edge Browser). Кога одам во Account, се си е по протокол, ме покажува како најавен и слично но кога одам на форумот ме покажува како ненајавен. Неколку пати пробав со ресет на лозинка, инкогнито и слично, сепак не успеав. На PC, немам никаков проблем.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,465
29,241
kalco.ru
Другари,

Имам проблем со пристап до форумот преку мобилен (Edge Browser). Кога одам во Account, се си е по протокол, ме покажува како најавен и слично но кога одам на форумот ме покажува како ненајавен. Неколку пати пробав со ресет на лозинка, инкогнито и слично, сепак не успеав. На PC, немам никаков проблем.
Пробај повторно треба да е во ред.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,021
Мислења
870,304
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно