1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Објаснување околу новиот закон за минимална плата

Дискусија во форумот 'Off-topic теми' започната од toplel, 20 oктомври 2017.

 1. toplel

  toplel
  On your way to fame

  575
  617
  18 Август 2016
  Машко
  Дали има некој што е поупатен во деталите околу законов? Кој е просторот за манипулации од работодавците и која е превенцијата како работник? Што е тоа нормиран учинок и како може да му наштети на вработениот? Мислам дека голем дел од текстилната индустрија пак ќе биде зафатена со интензивен мобинг, па добро би било да се советуваат сите што се засегнати од тие неетички работи. Го прочитав законот, но имам мало познавање од правни работи така што секое објаснување и дискусија е добродојдено/а.
   

Сподели

Вчитување...