• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

O boki003-hacking....

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
:D
Друже, морам да признаам дека си Хакер.
Не за друго, страната ти е прекрасна.

Ти велиш:
Boki003 is program maked for you to start cracking games and become hacker..Јас велам поинаку:


Секогаш постои шанса да се false positive, али, ја пак го проверив:По анализата со другар ми WinRAR, видов кој се проблематичните фајлови:
Целта на постов ми беше да ти посочам дека ако сакаш да правиш AIO програми со кракови и кигенови, жити се прво скенирај ги со АВ.


Поука:
Ако може десен клик -> Open in WinRAR, КЛИКАЈ :D
 

GigaC

Intern
23 април 2008
344
7
www.xeezi.com
О боки003 "хакерот".
гледам пола од регистрираните на форумов се хакери.аии мајката :D :D :D
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Лелеее, абе мислат дека ако знаеш нешто од програмирање или барем да работиш напредни работи во Win, ондак хакери станале! :LOL::LOL::LOL:
 

Kuzma

Баниран/a
18 јуни 2008
52
0
gamingmk.org
THE HACKERS FAVORITE PLACE :)) Piczo hacker:LOL:
Штом дечкото е 13-14 години, не ме чуди што е офилман... пола од македончињата на овие години се креват високо...
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,275
333
:zbunet3:

Зарем не сфаќате дека ова е јавна навреда за детето? Постови од ваква природа би можело да го откажат детето од програмирање, и напредување во областа на компјутерите.

Инаку, програмчево е добро... само тоа DirtBike.exe... некако не стои на место... негова креација или пак copy? :ermm: v

btw, оние што користат програми за кракирање на мсн, игри и разни други работи, се викаат script kiddies, а не хакери...
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
910
Ohrid
@vLaCki
Токму темава треба да го насочи на правиот пат, со правилно размислување.. Од ова би требало сам да извлече некои поуки, околу тоа, со што треба да продолжи да се занимава понатаму, и воедно да пази што програми изложува во јавност..
Иако, малициозната програма гарантирам дека НЕ е негова, а и чисто сумљам дека се разбира од програмирање, сепак, ако не се лажам, ама во странство за креирање на малициозни апликации се добива казна..

И до сите млади надежни хакери: Не летајте толку високо.. Не знаете ни 1% од работата за која што мечтаете да ја работите.. ( всушност.. Подобро би било да не гледате филмови како хакер1/2 на таа возраст .. Премногу се филмате со тоа.. Мислите дека се`е така розово :)
И уствари од премногу филмање доаѓа до овие работи..
Воедно, научете прво дефиниција за хакер, па после одредете се што поточно сте..

Ps.
Добра тема :bravo: :LOL:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
:zbunet3:

Зарем не сфаќате дека ова е јавна навреда за детето? Постови од ваква природа би можело да го откажат детето од програмирање, и напредување во областа на компјутерите.

Инаку, програмчево е добро... само тоа DirtBike.exe... некако не стои на место... негова креација или пак copy? :ermm:
Влачки не гледаш ли дека типов уствари не направил своја програма туку само составил купче вируси и тројанци?! Мене тоа на програмирање не ми личи
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ако толку сака да научи да програмира или било што,не верувам дека вакви постови ке го откажат.Туку само можат да го натераат да напредува повеке,и да учи повеке.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
@vLaCki copy/paste e

и јас мислам дека не знае да програмира
тука се искористени тројанци и еден програм за составување на фајлови

еден совед до другарчето хакерче

земи учи нешто користно а не да "наштетиш" доколку можеш да го прикриеш добро тројанчето

од тоа нема да имаш апсолутно никаква корист:ermm:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #13

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
:zbunet3:

Зарем не сфаќате дека ова е јавна навреда за детето? Постови од ваква природа би можело да го откажат детето од програмирање, и напредување во областа на компјутерите.

Инаку, програмчево е добро... само тоа DirtBike.exe... некако не стои на место... негова креација или пак copy? :ermm: v

btw, оние што користат програми за кракирање на мсн, игри и разни други работи, се викаат script kiddies, а не хакери...
Оваа тема е поучна.
Читај го постот во целост.

Се гледа дека е сеуште малд торко. И јас бев еден пред некое време, се силев, и мислев дека сум хакер. Јас научив на потешкиот начин, кога ге зезнав 3 пати компјутерот а не знаев да го направам.
Сакам да му посочам дека хакерството прво го има грешно разбрано. Тој сака да биде кракер т.е. Black hat.
Боки, ако ова го прими како навреда, ти се извинувам, но би те советувал да не продолжуваш. Black hat-овите најчесто завршуваат зад решетки (може и во самица). Пред да направиш нешто глупо, размисли за последиците ако те фатат.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,275
333
Влачки не гледаш ли дека типов уствари не направил своја програма туку само составил купче вируси и тројанци?! Мене тоа на програмирање не ми личи
Прво, никот ми е Влацки, не Влачки. Ако беше Влачки, ќе ставев 4 во никот.

Не е битно кој како прави програми, битно е дека е на прав пат кога ќе порасне да стане искусен програмер. Човек најдобро се учи кога е сам. Затоа... Остајте го на раат детето да се научи сам! Кога тогаш ќе сфати дека имаат вируси програмите и ќе ги тргне...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Не е битно кој како прави програми, битно е дека е на прав пат кога ќе порасне да стане искусен програмер. Човек најдобро се учи кога е сам. Затоа... Остајте го на раат детето да се научи сам! Кога тогаш ќе сфати дека имаат вируси програмите и ќе ги тргне...
А ако се зарази он?
Уништи фајлови кои биле драгоцени на неговиот тврд диск (на неговите родители)?
Ќе ги сноси последиците, кои не верувам дека ќе бидат лесни (зависи од родители :D).
Подобро нека научи вака, него ли да се зезне самиот.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Брат нели гледаш дека он сака да биде хакер , кракер а не програмер.Тоа ли е прав пат?
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Е сега вака може е малце оф топик ама извинете
Јас немам врска од програмирање ама сакам да си научам, сеа знам дека ќе си речете види го овој мисли така лесно се учи, ама знам дека не е лесно и не планирам да научам со copy paste. Пред некој ден си симнав туторијали за с++ и си ги читам ама проблем е што немам врска кај треба тие кодови да ги запишам (без смеење кажав немам врска).
Е сега би сакал да прашам дали сум одбрал добар почеток или сум се занел многу.
Бидејќи овде има поискусни совети се добредојдени. Фала
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Види вака.Прво барањево не ти е за тука.Е сега ц++ не се учи од туториали,ц++ се учи од книги,кодот се пишува во компајлер за ц++,бидејки ти си ептен почетник не би ти препорачал да учиш ц++ бидејки за почетници е тежок.Прво научи бејзик,добар е за почетници,и после многу ке ти бидат појасни работите во ц++.Јас прво почнав хтмл,цсс,бејзик,па сеа учам ц++.И искрено не ми е толку тешко,можеби бидејки сум уште на почеток,но и да е тежок не се откажувам. :) Се надевам дека ти помогнав.
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,275
333
Фузи донекаде е во право, детето ќе се научи. но додека сфати дека не му се добри програмите, содржат вируси и слично... тогаш веќе може да е доцна. Некој ќе го истепа заради вирусот или нешто полошо ќе напрајт шо...

Најдобро би било да се откаже од програмирање... :D
 

James

Intern
8 јули 2008
336
13
Стане
Го поставив прашањево тука бидејќи гледам и се дискутира што е подобро да се учи и како. А дали можеш да ми кажеш кај да најдам туториал или нешто слично за бејзик.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Бајзик можеш да го симнеш тука.А за тоториали има во самиот компилер(програм).
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
.. Кога тогаш ќе сфати дека имаат вируси програмите и ќе ги тргне...
доколку он не ги ставил
што ми мириса на така

само не знам дали го средил тројанецот и backdoor него да го известуваат т.е. он да ги контролира или му прави услуга на авторот на истите
т.е. на оној од кај ги симнал а дечкото е поискусен и си ги средил
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,750
Мислења
856,672
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно