• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

NZXT куќишта, напојувања, вентилатори и друго

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам палета на NZXT производи:
IMG-6d9c446a86a0d0e0ca8960a84b411b98-V.jpg
WATER COOLING:

NZXT Kraken M22 = 4200 денари
NZXT Kraken X53 = 7300 денари
NZXT Kraken X63 = 8300 денари
NZXT Kraken X63 RGB = 10500 денари
NZXT Kraken Z63 = 14000 денари
NZXT Kraken X73 = 10000 денари

CASES:

NZXT H510 = 4500 денари
NZXT H510i = 6500 денари
NZXT H710 = 9000 денари
NZXT H710i = 11000 денари
NZXT H510 Elite = 9500 денари

POWER SUPPLIES:

NZXT C850 = 9700 денари
NZXT C750 = 8600 денари
NZXT C650 = 7500 денари

FANS AND ACCESORIES:

AER RGB 2 140 = 1600 денари
AER RGB 2 120 = 1400 денари
AER P 140 = 1000 денари
AER P 120 = 900 денари
USB HUB = 900 денари
RGB and FAN Controller = 1500 денари
Standard Mouse Pad = 1000 денари
 
Последна промена:

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,142
1,619
Не ти се одвоени куќиштата и напојувањата.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
bump
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,566
Мислења
846,633
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно