Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

nyxt and video

barney

Intern
9 јуни 2017
116
23
Се заинтересирав за nyxt browser. Малку е потешко од firefox но ми се допадна концепцијата.
За жал за да можам секојдневно да го користам, се испречи проблем со видеата. Youtube старницата се вчитува, но видеото никако да стартува, на Instagram нема проблем, додека на facebook секое кликнување на видео го блокира баферот и единствен начин да се одблокира е рестарт на целиот nyxt. Кога био можел да најдам решение со проблемиве со видеава nyxt би го користел секојдневно.
Дали некој има совет како да ги решам проблемиве. Истово прашање е поставено на Arch Linux Forums, единствен совет што го добив е да се инсталираат сите plug in за gstrimer, но тие се веќе инсталирани.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.850
Мислења
970.142
Членови
35.209
Огласи
2.835
Најнов член
TamaraR
На врв Дно