• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

NVT EXE Radar Pro

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3,135
4,388
SK


Whitelist Applications, Allow & Block Processes with EXE Radar Pro | NoVirusThanks

NVT EXE Radar Pro e аntiexecutable алатка со која корисникот може да направи whitelist, blacklist, allow once, block once или block + delete на било која ЕХЕ датотека која се обидува да се изврши.

Или како што вели авторот: EXE Radar Pro is a powerful anti-executable and application whitelisting software designed to monitor every process that is executed in your system. You can fully control which applications are allowed to run, block unknown applications and keep your PC safe from malware and trojans. You can whitelist a process by process file name, MD5 hash, signer, parent process, and much more.

Можни се и други подесувања, како на пример ограничување што може да се изврши преку PowerShell:Се на се кoрисна алатка за напредни корисници, или во специфични ситуации. Малку труд за whitelist и blacklist подесувања некогаш може многу да значи.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,804
Мислења
850,815
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно