• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Nvme M.2 2280 SSD Adata SX8200 Pro 1TB

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

CyberTm

Gaining Experience
21 ноември 2009
448
94
Продавам Nvme M.2 2280 SSD Adata SX8200 Pro 1TB. Купено од Сетек, а користено околу 20 дена, со писмена гаранција од 5 години со фискална сметка.

NAND Flash: 3D TLC
Performance (Max)
Sequential Read (Max*) : Up to 3500MB/s
Sequential Write (Max*) : Up to 3000MB/s
4KB Random Read IOPS(Max*) : Up to 390K
4KB Random Write IOPS(Max*) : Up to 380K
Terabytes Written (TBW): 1280TB

Достава низ цела Македонија
Цена: 6000 ден.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,682
Мислења
862,299
Членови
30,042
Најнов член
Vilip
На врв Дно