1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Nvidia Quadro P2000

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Costigan_Jr, 3 Јануари 2019.

Тагови:
 1. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,812
  3,885
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  Користена околу 2 години. Преостаната гаранција уште околу 1 година од Нексио-Скопје.

  Доаѓа во оригиналната кутија со сите додатоци.

  Главни придобивки:
  • Перформанси во CAD апликации далеку подобри и од RTX 2080 Ti
  • 10-битна репродукција на бои
  • Потрошувачка од само 75W
  • Мали димензии - погодна за мали куќишта
  • Тивка при работа
  • Перформанси во игри - GTX1060 3GB < QUADRO P2000 5GB < GTX1060 6GB
  • 4 Display Port излези + 4 адаптери DP во DVI-D(Dual-Link) (вклучени во пакет)
  • Kомплет фабричко паковање со сите додатоци
  • 1 година гаранција од Нексио - Скопје
  Чистена, одржувана и користена 95% за работа(SW,CREO) и тек-тук по некоја игра.

  Повеќе информации тука

  Бенчмарк резултати
  3D Mark Firestrike & Unigine Valley - ваши резултати

  3D Mark Firestrike & Unigine Valley - ваши резултати

  Во одлична состојба!

  prev_Quadro_P2000_bracket.png prev_Quadro_P2000_Front.png prev_Quadro-P2000-gr.png

  Цена 18.000 со мал простор за договор (преговарање е возможно исклучиво лично, не преку пораки и само со сериозно заинтересирани)
   
  Последна промена: 25 Јуни 2019
  На Ребро му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,812
  3,885
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
 3. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,812
  3,885
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  цена по договор
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,812
  3,885
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер
  Еден од бенефитите на оваа графичка карта - репродукција на бои/градиенти. Не е само за CAD, туку и за фотографија/ видео обработка. 4x DP излези со DVI-D адаптери.

  Capture.PNG
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,812
  3,885
  5 Јули 2013
  Машко
  инженер

Сподели

Вчитување...