Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

NVIDIA Quadro M6000 24GB

Статус
Затворена за нови мислења.

Costigan_Jr

Unbeatable
5 јули 2013
2.953
4.155
Costigan_Jr додаде нов оглас:

NVIDIA Quadro M6000 24GB - Проценка

Графичката е во одлична состојба. Најквалитетното парче хардвер кое сум го имал. Нова чинела 5000 долари, така да графичкава карта е проследена и со колекционерска вредност. Ја користев неколку месеци за SolidWorks и Creo - додатната меморија е неопходна за работа на неколку големи склопови, паралелно, на 4К резолуција.
Quadro_M6000_3qtr.png

[IMG...

Видете го целиот оглас...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.096
Мислења
955.367
Членови
34.503
Огласи
2.307
Најнов член
raimraim.
На врв Дно