• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nVidia Gt 630 2Gb dd3 low

  • Ја почнал/а темата
  • #1

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
783
1,016
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
На продажба: Point of View VGA-630-C5-2048 GeForce GT 630 2GB GDDR3 Graphics Card (GeForce GT 630, 2 GB, GDDR3, 128 bit, 1600 MHz, PCI Express 2.0)
Не е копана :p
Го имам и кабелчето за VGA приклучок.
Цена: 1800мкд
viber_image_2021-01-19_11-44-24.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #2

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
783
1,016
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
Up.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

windows8

Practice makes perfect
12 февруари 2012
783
1,016
Скопје
windows8's setup  
Motherboard
MSI B350 PC MATE
Keyboard
CANYON
Monitor
DELL P2416D
OS
Windows 10 x64
Продадена е графичката надвор од форумот, може да се затвори темата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,027
Мислења
837,037
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно