• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Nvidia го објави најновиот драјвер за Linux

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Nvidia го објави драјверот 173.08 за Линукс оперативниот систем за нејзините графички картички. Ова е листа на графички кои се подржани од новиот драјвер:

· Quadro FX 3600M
· GeForce 9800 GX2
· GeForce 9800 GTX
· GeForce 9600 GT
· GeForce 9500M GS
· GeForce 8400
· GeForce 8400 GS

Повеќе
 

Eva Molotow

Intern
14 април 2008
106
30
Имам два компјутери, еден со GeForce 8800 GT и еден со GeForce 8600 GT.
И двете тие ги немa. :chudenje:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,923
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно