1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка NVIDIA GeForce GTX 690

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од mrkela2009, 20 Јули 2019.

 1. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  152
  170
  24 Јануари 2010
  Машко
  Последна промена: 20 Јули 2019
 2. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,157
  8,483
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Уф, тешко е да се каже.
  Стар чип, 2Gb RAM, голема потрошувачка на струја, големи димензии, кварцна печка. Тешко дека некој би ја купил за гејминг.

  Што знам, 3000?
   
  На mrkela2009 и itstheigyg им се допаѓа ова.
 3. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  284
  234
  21 Мај 2017
  3500
   
  На mrkela2009 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  152
  170
  24 Јануари 2010
  Машко
  4GB 2GBx2 SLI
   
  На Astro и b.a им се допаѓа ова.
 5. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  630
  883
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Рамот на 690ката не се дели, туку е 2гб по јадро, што значи макс меморија е 2гб. Исто како да поврзеш 2х рх 570 по 4гб. Пак истиот лимит го имаш како со една 4гб карта
   
  Astro, Eddytion и на mrkela2009 им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,125
  12,631
  23 Јануари 2008
  Манга
  3500
   
  На mrkela2009 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mrkela2009

  mrkela2009
  Gaining Experience

  152
  170
  24 Јануари 2010
  Машко
  фала на проценките.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,050
  3,000
  2 Септември 2012
  Машко

Сподели

Вчитување...