• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Nvidia GeForce 9400 GT dobra?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

mkgunner

Gaining Experience
29 октомври 2008
357
311
Кичево
mkgunner's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF
Motherboard
MSI B450 Gaming Plus Max
Storage
Kingston A2000 250GB
PSU
Chieftec GPS-600A8
RAM
2x8Gb G.Skill Ripjaws F4-3200C16D-16GVGB
Video card
XFX RX570 4GB
Case
No name
Mouse
некаков Кинез
Keyboard
Delux K5108 (11 години, абер нема да рикне)
Audio
Panasonic SA-AK20 на AUX
Monitor
AOC 27V2Q
OS
Windows 10 Pro
Dali e dobra ovaa graficka sakam da ja zemam?
Pozz!
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Pa zavisi za sto ti treba. Pretpostavuvam za igrici:)
Za tie pari mislam deka e dobra ... so ogled deka cenata i e nekade okolu 3000 denari.
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
Да. Имам 8600, па во моментов буквално немам воопшто никаков проблем. Наведив во една друга тема кој се` игри ги играм без проблем - nfs pro street, Fifa 2008, pes, Delta force сите делови ..

А таа е далеку подобра.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,276
28,574
kalco.ru
9400 i 8600 се тука негде со цените околу 3000ден.Да треба да избирам меќу овие две јас би 8600
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,170
16,631
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
8600GT e дупло побрза од 9400GT, т.е. 9400GT e преименувана 8500GT.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,170
16,631
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
именувањето на графичките од nVidia е хаос. Најдобро е секој да се информираш подобро пред да ја купи било која нивна картица.
 

PilGriM

Gaining Experience
18 октомври 2008
1,509
485
Skopje
Sto e dobro e relativna rabota - ona sto za mene e dobro, za tebe moze da e katastrofa i obratno...da kazes kolku pari imas/sakas da potrosis, pa da si dobies preporaka sto da si kupis...
 
M

Mr.Alien

Гостин
9400 поминала покрај добра. Добра е само да играш фризби со неа.....:ua:....и да ги изарчиш парите за џабе!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,656
Членови
29,485
Најнов член
ooooti
На врв Дно