• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

nVidia geForce 7000M 512 MB ... pomos???

 • Ја почнал/а темата
 • #1

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
ja imam ovaa graficka no nekako osekjam deka ne mi raboti ko sto treba ... pred nekoe vreme go zemav lap topov pa si vikam da ne ima nekoj kvar so nea

znam deka ima nekoi programcinja kaj sto mozes da ja testiras grafickata....znaete nekoi....pisete gi !!!!!
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
nTune мислам дека има тестови.
Ама не сум 100% сигурен. Пробај.
 

gese

Intern
27 јули 2008
13
0
druze i jas ja imam istata ama do sega sum nemav problem.
ima drajveri za nea i za xp, vista i linux a i dobro si rabota. kazi potocno so mislis deka ne e vo red
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
ve veke nekolku dena ne mi pravi problem....pred nekoj den mi se pojavia crticki cel ekran i mi se ukoci PC-to....me potseti koga grafickata na staroto PC me zezase i mi se raspia posle....posle ne e moguce mojava konfiguracija da nejke da namesti shader detail na medium na NFS....ne deka sum neso po igrite ali ete nekad vozam za opustanje :D .... sega za sega fura go srediv dobro procesi ovo ono....no me zacudi zs taka mi naprai PC-to
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
aj objasni povekje sega me zbuni....nVidia geForce 7000 ne e za igranje? objasni zs za da drzi voda :D
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
aaaaaaaaaaa toa e vise drugo :D....hehehehhe....ne be ne si igram samo sakav da ja testiram :D
 
M

Mr.Alien

Гостин
Ако не играш игри, нема потреба ниту да ја тестираш. Тој модел на „картичка“ е доволна за играње на некои послаби 3Д игри, како и игрици од типот на Chicken Invaders :D. Не ја малтретирај со NFS и компанија.
А линиите/цртките ти се појавуваат и при нормална работа или само кога се обидуваш да тестираш?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

mac-ufs

Intern
23 април 2008
611
19
ne sum a testiral do sega....cekav da vidam vie st ke kazete...liniite mi se pojavia samo ednas....sega fura i top si e...veruem nema da prai problemi
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,057
Мислења
861,176
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно