1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

НСНД Штип - 2011

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од Aleks, 26 Март 2011.

 1. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  Исто како и лани и оваа година ќе се случи НСНД (Ništa se neće dogoditi) настан во Штип. НСНД е настан каде што се собираат луѓе од ИТ сферата и се случуваат работилници и предавања во областите поврзани со слободниот софтвер / слободната култура.

  Оваа година НСНД настанот ќе се случи во просториите на факултетот за информатика во Штип, на 2 и 3-ти Април (првата недела т.е. идната).

  Настанот ќе се одвива од 12 до 18-17 часот.

  Настанот (како и секој друг НСНД настан) е отворен и препорачан за секого. Доколку сте од друг град и сакате да присуствувате на настанот може да се приклучите на листата на Слободен Софтвер Македонија, па да договориме смештај.

  Доколку сте од скопје, истотака може да пишете да се организираме за превоз (веројатно - 99% ќе се оди со коли).

  Се гледаме таму !

  ПС: Листата е : http://lists.softver.org.mk/mailman/listinfo/ossm-members
   
 2. dimitars

  dimitars
  Gaining Experience

  1,672
  331
  8 Мај 2007
  ааа па нели во Охрид требаше да е ... се разочарав.
   
 3. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
 4. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  Јас сум од Штип и радо би дошол но се поклопува со државниот натпревар во програмирање.
   
 5. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  Колку што знам наптпреварот е во сабота.
   
 6. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  BUMP, колку да не заборавите, настанот е овој викенд (1.5 дена од сега) :)
   
 7. kimi makedonski

  kimi makedonski
  Intern

  440
  14
  19 Август 2009
  Во сабота е натпреварот но и во недела има некои активности во програмата наведено.
   
 8. Aleks

  Aleks
  Gaining Experience

  5,753
  289
  18 Мај 2007
  Ох, здрави и живи :)

  Се гледаме утре, оние кои ќе одат :)
   

Сподели

Вчитување...