• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

NSA tekstovi za obezbeduvanje

  • Ја почнал/а темата
  • #1

S

pwnz0r1lla
8 март 2007
1,550
52
www.it.com.mk
Код:
http://www.nsa.gov/snac/downloads_all.cfm
Sodrzhi tekstovi od oblastite: databazi, operativni sistemi, ruteri, VoIP i IP telefonija, bezhichna tehnologija, web serveri i prelistuvachi itn.

Ubava arhiva od kade mozhe da pochnete so istrazhuvanjeto/uchenjeto/... :)

Stefan.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,661
Мислења
830,026
Членови
28,667
Најнов член
Привет
На врв Дно