• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Новогодишни желби за Среќна Нова 2008-ма Година

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1
17 декември 2007
1
0
Драги пријателчиња,

Јас, Дедо Мраз овде далеку на Северниот пол,во Лапонија, во мојата прекрасна зимска снежна куќичка веќе започнав да го правам списокот на Новогодишни желби со кој како и секогаш ќе се обидам да Ве направам посреќни и повесели во Новата 2008-ма година.

Затоа се' што треба да направите е за миг да ги затворите очињата,

замислете и посакајте

со сета своја страст, искрено од дното на Вашите топли срценца.

а за останатото...... оставете на мене :rolleyes:

Ве сака Вашиот,
Дедо Мраз
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Слушај сега ваму.
Ќе одиш на страната на Sony-Vaioи во одделот за лаптопи со 17 инчни монитори ќе одбереш Customize. На секоја компонента ќе одбереш најдолната опција (најдобрата, Windows немора да има) и ќе кликнеш Finish. Тој лаптоп за Нова Година (најкасно Божиќ) го чекам под елка. Ако имаш некои потпрашања преку ПП.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
jas sakam 1000000000000000000000000000000000000000000000000 dolari .. moze i evra :LOL: oh da... i edno 3000 serveri so Core 2 Quad procesori
 
D

DimitarMK

Гостин
Дедо, дедо! :naopaku:

Да ми дадеш 100GB/s интернет конекција, бесплатна секако :), со неа едно 100тина IP-адреси ќе свршат работа, после да ми донесеш Компијутерче со 1TB RAM, Linux Installed :p, 10TB HDD, стај тамо 8 графички со SLI, 8 процесори Core 2 Еxtreme. и струјата ти да ја плаќаш. Еј и уште 1,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000$ :). Е така. Ај чао сеа =]
 

Miksa2007

Intern
15 октомври 2007
112
1
Дедо Мраз !

Подари ни Здравје, Топлина, Ѕвезди во очите и Сила да успееме во нашите надежи.

Те Сакаме,
Ѓорѓиески
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Taka e bravo za postov, najvazno e zdravje ljubov i sreka da imas,koga ke go imas toa se ti e lesno!!
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Jas za nova godina sakam, da ne se karaaat clenovite na forumov so administratorite ili so bilo koj!!A isto taka Lap-Top(Ne mora da e nekoj jak).
Pozdrav
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Слушај сега ваму.
Ќе одиш на страната на Sony-Vaioи во одделот за лаптопи со 17 инчни монитори ќе одбереш Customize. На секоја компонента ќе одбереш најдолната опција (најдобрата, Windows немора да има) и ќе кликнеш Finish. Тој лаптоп за Нова Година (најкасно Божиќ) го чекам под елка. Ако имаш некои потпрашања преку ПП.
Значи да не препишувам пораката цела само ќе ја прекоментирам истото само со графичка Ati mobility Radeon НАЈЈАКА. :))
 

Snake

Intern
16 април 2007
16
0
Ма не барам многу ...... еве за почеток нека ми донесе Цитроен Ц4 , а за понатаму после ќе му кажав првин ваа нека ја донесе. :p:p
 
M

Mr.Alien

Гостин
Амиии.....ако можит една швалерка под елка, Дедо Мразу (а и за две не се бунам), и секако жена ми да нема ништо против :p.
Дај и некое евро, не биди стипса, е..го......
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Може за мене едно солидно Лап топче и едно 100.000 евра за џепарац. Сите ќе ги истришам на патувања по светот. :LOL:
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Драги пријателчиња,

Јас, Дедо Мраз овде далеку на Северниот пол,во Лапонија, во мојата прекрасна зимска снежна куќичка веќе започнав да го правам списокот на Новогодишни желби со кој како и секогаш ќе се обидам да Ве направам посреќни и повесели во Новата 2008-ма година.

Затоа се' што треба да направите е за миг да ги затворите очињата,

замислете и посакајте

со сета своја страст, искрено од дното на Вашите топли срценца.

а за останатото...... оставете на мене :rolleyes:

Ве сака Вашиот,
Дедо Мраз
:)) Good One!
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
за мене ако може еден шатган и слободно време да тренирам повеќе аикидо и многу среќа за да не употребам ни една од овие 2 лол ....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,727
Мислења
856,117
Членови
29,737
Најнов член
M123xyz
На врв Дно