• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ново Лого

 • Ја почнал/а темата
 • #1

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Океј,
Брза работа 15 мин. едноставно е јас спрема тоа колку ми се допаѓа сум -Neutral затоа ми треба охрабрување, критики, предлози и искреност. :rolleyes:

 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
хммз.. Премногу ми е едноставно некако.. Подобро би било да е поголемко, и малце посоодветно да стојат боите..Некако ко само нафрлени да ми се.. Незнам..
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
хммз.. Премногу ми е едноставно некако.. Подобро би било да е поголемко, и малце посоодветно да стојат боите..Некако ко само нафрлени да ми се.. Незнам..
Добро и намера ми е да биде едноставно после се лого дизајн е :) иначе размислувах да му додадам нешто повеке али би требало нешто шо ептен би паснало а ништо не ми иде на акл:ua: иначе боите (неон и розева ми се да разбијам монотоност повеке CMYK отколку Crayscale) и ми се нешто како заштитни стално нив ги употребувам со исклучок на сивата у која сакаах да биде нешто повеке како related на останатото.

Фала многу иначе,:bravo: чекам оште :p

Mozes da ja zatemnis pozadinata a objektot da go osvetlis za da ima kontrast
BTW dobra zamislia :bravo: so mali korekcii ke bide okej:bravoska:
Ај да пробам па ке пуштам шо сум направил а иначе се двоумам дали да го мајнам reflection оти многу ми е аматерски шо мислиш?
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Мене ми се допаѓа.
само едно прашање... гледам често користиш сина и виолетова боја. Можи е стил, не велам не, ама пробај и со некоја друга одвреме-навреме.
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Веќе го гледам логото на некој козметички препарат или модна линија :)
екстра е
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,419
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Добра е рефлексијата, не ја тргај.
Експериментирај малце со некоја апликација.
Пример е буквата, горниот дел да биде капата од печурка. Или некаде нешто околу логото.
Само напред :bravo::bravo::bravo:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,268
28,568
kalco.ru
Рефлексијата можеш да пробаш да ја свртиш под агол да не биде толку воочлива али не ја тргај остај ја го збогатува логото само малце стај ја во заден план да не биде у чело
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Абе горе ми е дадено рефлекција на погрешка лејер на сред е сечено заради хтмл-то :D иначе направих 2 нови од ова малко да сменам бои како шо предложивте ама сега па ми треба предлог кое е поарно:ermm: 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,268
28,568
kalco.ru
гледаш дека доби на изглед:bravo:
е и види ако не те мрзи само сврти го одсјајот на страна да видам како ке биде
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Многу непропорциално доаѓа брат пробав да знаеш пробав и со Skew доаѓа добро али много дефек на изглед у рефлекција се забележува. Фала многу иначе.:bravo:
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,419
1,175
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Пробај рефлексијата стави ја така да долниот дел да е раширен, ќе добиеш нешто како 3д во просторот, ќе изгледа дека почнува од поблиску, а логото ќе биде во длабина.
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
I like em both.
Првото е по елегантно, а второто природно (зеленио).
Одлично:bravo:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Пробај рефлексијата стави ја така да долниот дел да е раширен, ќе добиеш нешто како 3д во просторот, ќе изгледа дека почнува од поблиску, а логото ќе биде во длабина.
Taurus само шо кажав оти пробав Skew ротација :rolleyes: тоа е баш тоа што ти збориш фала иначе.

I like em both.
Првото е по елегантно, а второто природно (зеленио).
Одлично:bravo:
Фала за коментарот многу е профосионален и Ego-Influential :p
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1,084
18
Drugar dobro e. Ednostavno i interesno.
Mene prvoto mi se svigja povise.
E sega refleksijata mozes malku da ja promenis. Mozes da ja napravis so fintata(zaboraviv kako se vika:D) na otsjaj na sonce vo more...ili ezero, samo normalno bez branovi:) . Selektiraj ja senkata i so slobodna transformacija rasiri go samo dolniot del taka da go prosiris za 2/3 od slikata.....t.e. i od levata i od desnata strana na glavnata slika prosiri ja senkata za tolku kolku sto e siroka slikata.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Еј како да го крстам не ми штима сега Персонално Лого. Сакам да има некое специфично име нешто извртено, синоним од ''Speaking of Myself'', или ''The Side of Mine'' нешто такво како лично нешто пошто е лого.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
може ќе се убацам како мрсно на бадник, ама кој фонт ти е користен за тоа personal logo? инаку браво за логото :bravo:
 

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
615
632
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Logitec G903
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Vtorata verzija ti e epten dobra, boite mnogu kejf mi pravat.

Imam eden interesen sajt za paleti na boi vo bookmarks, moze ke ti se najde nekojpat:

http://www.colourlovers.com/

Pozdrav,
Dimitar
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

puler

Intern
21 јуни 2008
124
25
Vtorata verzija ti e epten dobra, boite mnogu kejf mi pravat.

Imam eden interesen sajt za paleti na boi vo bookmarks, moze ke ti se najde nekojpat:

http://www.colourlovers.com/

Pozdrav,
Dimitar
Хех баш тоа барав преги хех фала многу еј.

btw. еве го делото официјално дигнато у јавност веке и со име и инфо и се.:D

http://puler.deviantart.com/art/Don-t-Let-Your-Color-Fade-99283742
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
895
Ohrid
хммз.. Што е до боите, второто лого дефинитивно е многу подобро. По живи се.. По пријатни.. Едноставно подобри :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,758
Мислења
849,948
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно