• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Ново.... Google Labs!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Google претстави неколку нови начини за користење на пребарувачот. Google објави три експериментални опции за пребарување а сменет е и начинот на кој пребарувачот Google ги преставува резултатите.Првата опција е за презентирање во вид на мапа. Се собираат информации за адресата на веб страницата и се презентираат како мапа со локации на резултатите од пребарувањето.

Втората опција ги групира резултатите според датумот кој го содржат. Ова е дизајнирано за полесно и попрегледно пребарување на историски податоци.

Третата опција е dubbed Info View кое на прв поглед е многу слично со вообичаените Google резултати но вклучува и мали коцки на десната страна во кои се содржат датуми, мерки и слики од резултатите.

Сите оние кои се заинтересирани да ги пробаат експерименталните верзии, можете да го сторите тоа на Google Labs.
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
Go Go google! Se nadevam deka od experiment kje se pretvori vo realnost, sepak golem i dobar napredok od strana na google
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Од тоа што е било во 1997 година па до сега многу се развил. И уште се развива. Go Gooooogle
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,837
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно