1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Новите Магента пакети?

Дискусија во форумот 'Телеком' започната од toshex, 1 Декември 2016.

 1. krema

  krema
  Professor

  10,796
  10,344
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ќе си клајш линукс и ништо не ти можат вирусите.
   
 2. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  369
  267
  13 Март 2015
  Машко
  Live Sport Stream and on Demand Videos | Eurosport Player
  poveli. 5 evra od mesec. ili 25 evra cela godina.
   
 3. mkd

  mkd
  Gaining Experience

  255
  99
  5 Јуни 2007
  Машко
  Ги користев до пред една година. Исрено, не бев задоволен од квалитетот, посебно што сервисот е само за нив. Достапни беа Eurosport 1, Eurosport 2 и селекција од VOD (Video On Demand). Квалитетот на сликата беше околу 720p со низок битрејт, видеата во VOD секцијата беа прилично несредени (не се знае кога почнува настанот, кога завршува, па мора да скролаш низ видеото за да го најдеш почетокот). Ги контактирав со забелешките и ми рекоа дека проблемот е до мојот компјутер и интернет конекцијата иако тестирав на два компјутери (две различни верзии на i5 процесори) на две различни локации со интернет 50/50Mbps на едната локација и 100/100Mbps на другата локација.

   
 4. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  268
  174
  25 Февруари 2017
  Машко
  Даваат некакви шанси овие да го продлжиш договорот повторно на 2 години со попуст преку агентите што е склучен од кај што добиваш попуст или ич не сакаат да слушнат за тоа? Прашувам пошто од други имам слушнато дека после истекот на договорот ти го кинат попустот.
   
 5. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  400
  408
  1 Јануари 2016
  Машко
  Знам дека сега имав поголем попуст од претходно кога продужив договор .
  И многу битна раб е да си провериш цена и у салон не само од агент .
  Дека јас од агент добив 15-20% у салон 30% .
  И споредбено у салон се ми излезе многу поефтино.
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 6. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  268
  174
  25 Февруари 2017
  Машко
  Благодариме :)
   
  На Speedster му/ѝ се допаѓа ова.
 7. godovic

  godovic
  Intern

  26
  0
  5 Септември 2007
  Може да споделиш каква понуда доби? Ако не тука во порака?
   
 8. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,458
  6,566
  27 Март 2014
  Користам Магента 1 од 2016-та година. Брзината моментално е 2mbps, иако по договор треба да имам 12. Кога се најавам на Македонски телеком страната, и одам на тој виртуелниот техничар, истиот ми дава.

  Откриенa е грешка. Потребно е да се изврши акција за ресетирање на DSL портот.

  Напомена: Оваа акција може да предизвика краткотраен прекин на Вашите услуги.

  Притиснете Продолжи ако сакате да се изврши автоматска акција за ресетирање на DSL портот.

  Истово неколку дена по ред. Го ресетирави рутер и се, и пак проблеми. Телеком срање сте на бакар ! Страна ми отвара 30 секунди и повеќе. Незамисливо за 21 век.

  [​IMG]
   
  На StevoB26 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  742
  684
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  а да се јавиш на реален не виртуален бот, и да ти испитаат да не има други проблеми.
   
  На orce66624 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  568
  283
  14 Април 2012
  Машко
  Извади го дсл кабелот одпозади на рутерот,врати го после од струја палиш гасиш и пробај пак ако не сака ни така пиши.
   
 11. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,458
  6,566
  27 Март 2014
  Му правев и ресет. Не помага ништо. Линијата е преоптеретена и тоа е тоа. Нема што да ти прават.
   
 12. Aowek

  Aowek
  Gaining Experience

  568
  283
  14 Април 2012
  Машко
  Ако сакаш пиши бројче или ознака ако имаш ќе проверам и ќе ти кажам.
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 13. orce66624

  orce66624
  Gaining Experience

  84
  50
  13 Август 2016
  Машко
  паметно кажано,ја додека бев на бакар со тие на 122 станавме најбољи другари
   
 14. orce66624

  orce66624
  Gaining Experience

  84
  50
  13 Август 2016
  Машко
  тоа не е твој проблем,ке досаѓаш(жали се),барај хибриден рутер,имав слична ситуација(мојата линија подржува до 14 но нонстоп паѓаше на 2-3) и ја решив
  интернетот ми идеше преку 4г а телевизијата на бакар и ок беше
  плаќаш за услуга а не ја добиваш
   
  На Gumirano и VerGer им се допаѓа ова.
 15. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,613
  1,228
  2 Јануари 2012
  Месецов нема бонус седи дома интернет за телефон?
   
 16. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,458
  6,566
  27 Март 2014
  Нема изгледа. Самп фиксниот го задржаа на 2тб и овој месец.
   
 17. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,613
  1,228
  2 Јануари 2012
  Тапа, ко да слушнав на реклама дека може да се активира во апликацијата ама нема таква опција кај мене.
   
 18. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  60
  44
  13 Февруари 2018
  Машко
  Единствено нешто што јас најдов, е 5гб промотивен интернет. Ова е во Дополнителни придобивки. Може го имало и порано, ама јас сега го приметив.
   
 19. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,458
  6,566
  27 Март 2014
  Пак интернетот кофа.. Веќе незнам кој ден по ред невозможно е да изгледаш клипче на јутуб. Едва 2-3 мегабити.. Тиња.

  Магента 1 M пакет.

  Моментално разговарам со Онлајн четот. да видам што ке направам. Ова не се трпи повеќе. Видео од YT на 240kbps сецка и кочи. Неверојатно.
   
  Последна промена: 27 Април 2020
 20. Ts011

  Ts011
  Gaining Experience

  142
  62
  31 Март 2020
  Машко
  da si smenis net*
   
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  1,508
 2. bobmkd
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  2,572
 3. pipelin
  Одговори:
  212
  Прегледи:
  13,217
 4. AleksandarCaki
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  790
 5. borcep
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  197
Вчитување...

Сподели

Вчитување...