1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Новите Магента пакети?

Дискусија во форумот 'Телеком' започната од toshex, 1 Декември 2016.

 1. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,428
  1,122
  2 Јануари 2012
  Машко
  Време е лимитот да отиде на барем 5тб. Вака не бива.
   
  На TexasUS му/ѝ се допаѓа ова.
 2. cyberbaze

  cyberbaze
  Gaining Experience

  174
  137
  20 Јуни 2009
  Кај мене е на бакар и е ужасно ниска брзината од 12мбпс во ова време.

  За мене е МНОГУ поважно да ја зголемат брзината од лимитот.

  10ти сме денес: потрошено 41,1ГБ :)
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 3. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  213
  129
  25 Февруари 2017
  Машко
  Барем 2-3 нека покачат. Ај да ја намалуваат брзината ама овие тотален cut ти прават. :(
   
 4. 123456

  123456
  On your way to fame

  947
  509
  12 Април 2013
  Машко
  дали има некој склучено договор на друга адреса, што не се води по лична карта?
  Станот е нотарски препишан на негово име, само по лична карта стои друга адреса.
   
 5. vladimir171

  vladimir171
  Gaining Experience

  356
  180
  15 ноември 2007
  Машко
  Потребно е само да приложиш документ дека ти го поседуваш имотот, не ти бараат да си со лична карта на таа адреса. Само прашај во некој од поголемите салони, овие во другите им се полуписмени.
   
  На The-spiki и 123456 им се допаѓа ова.
 6. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  213
  129
  25 Февруари 2017
  Машко
  Некој постоечки корисник 100ка да не добил досега? :D
   
 7. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,059
  939
  4 Февруари 2014
  Машко
  Само јас сум со проблеми од телекомци денеска?
   
 8. shitpost101

  shitpost101
  Gaining Experience

  404
  296
  9 Февруари 2018
  Машко
  а ја па тема си отворив.
   
 9. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  48
  41
  13 Февруари 2018
  Машко
  Нет нема на кабел, вифи и да и не, тв има.
   
 10. palacinka55

  palacinka55
  Intern

  7
  0
  8 Јануари 2018
  Машко
  Нема нет само тв има
   
 11. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,059
  939
  4 Февруари 2014
  Машко
  Чекав пола саат на холд, им кажувам немам нет на фиксна и мобилна. Ми викаат имаме МАЛ проблем :D
   
 12. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  641
  599
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  немаш на кабел, а имаш WiFi? ..:tease:
   
 13. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  641
  599
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  зеза нет последниов саат .. ко ДНС да зеза, пошто тоа што отвара отвара без проблем, тестови брзина исто нормални .. ама дел страни паѓаат
   
 14. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  48
  41
  13 Февруари 2018
  Машко
  Od mobilen pisuem. Google i se na google otvara, outlook nejkjese od toa so probav.
  Srekja forumov preku wifi otvara.
  Na pc nema preku kabel.
   
 15. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  641
  599
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  WiFi од комшијата крадеш? :) .. извини се закачам .. ама неможе да имаш WiFi ако немаш интернет до рутерот
   
 16. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  959
  389
  17 Јуни 2008
  Јас имав проблем со мобилниот интернет, одам во салон на Телеком, се праат наудрени :)
   
 17. Mr.47

  Mr.47
  Intern

  48
  41
  13 Февруари 2018
  Машко
  На домашен бев, хуавеи рутер. И преку лаптоп гугл. Јутуб отвараше. Од моб форумов. Сеа сум на моб мрежа, може се средило нешо:annoyed:
   
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,095
  6,121
  21 Јануари 2009
  Имаше проблем пред 1 саат, 20 минути прекин на оптички интернет а немав ни 4g.
  Сега се е во ред барем кај мене.
   
 19. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  476
  398
  26 Јуни 2012
  Машко
  И јас имав ама моментално на решено ми личи. Како проблем со DNS некои страни ги отвараше, некои не, некои после 20ти рефреш :D
   
 20. Pero94

  Pero94
  Intern

  5
  0
  28 ноември 2018
  Машко
  Има ли негде мапа на покриеност за оптички интернет од т моб?
  Никако не можам да најдам :/
   
 21. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  213
  129
  25 Февруари 2017
  Машко
  Мислам менувале сообраќај кон надвор, сега преку грчки Космоте им оди.
  upload_2019-6-23_12-34-33.png
   
 22. Martin1992

  Martin1992
  Intern

  52
  30
  30 Јуни 2019
  Машко
  Бате..Ако 1 тера ти е малце :D Не знам..Шо и да прајш на нет многу е тоа,нема шанса ни пола да искористиш. Ја за месец дена на телефон имам потрошено 15гб на јутуб или вкупно околу 30гб за сите апликации а дремам по 10-15 саата буквално буљам у екранот. Едино ако не симнуваш 4К снимки или игрици ко Хитмен 2ката по 10 пати у месецот па да ти снема.
   
 23. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,279
  4,479
  18 Септември 2013
  Машко
  На дилема од 2016 ми одговараш хахах. Веќе 3 години сум на тие пакети, немам над 300 гига надминато у еден месец така шо ете за моеите потреби 1 тера се и те како доволни.
   
  На Rac58 и SiPy` им се допаѓа ова.
 24. Strela05

  Strela05
  Intern

  1
  0
  21 oктомври 2018
  Женско
  Сакаме да склучиме договор тв/интернет
  M,сега сме на Телекабел има euro 1и 2
  А Телеком не,каде безбедно да ги гледам
  преку интернет без доплата ,се е со вируси
  Благодарам
   
 25. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  820
  876
  9 Декември 2015
  Машко
  Прв пат гледам хаику на forum.it.mk. Под "euro 1и 2" се мисли на Eurosport?
   
  На boksata и Avid им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...