• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Новиот Sony Ericsson C905

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,370
29,002
kalco.ru
Новиот Sony Ericsson C905 има камера со резолуција од 8.1м.п...тоа е прво што ќе ви падне во очи,а исто така со него идеи xenon бпиц,аутофокус,препознавање на лица и стабилизатор на слика.Сликите може да се гледаат на ТВ,бидејќи C905 има ТВ излез.Има 2.4 инчи дијагонален широк дисплеј исто така подржува и GPSn (s aGPS-om), Wi-Fi, HSDPA i Bluetooth.

Карактеристики:

Димензии: 104 x 49 x 19,5 милиметри
Тежина: 136 грама
Дисплеј: 2,4 инчи, TFT, 240 x 320 пиксели
Камера: 8,1MP, 3264 x 2448 пиксели
Звук и видео: MP3, AAC, FM radio, MPEG4
Меморија: 160MB интерна, memory stick micro, картичка од 2GB доаѓа со уредот
Пренос на податоци: GPRS, HSDPA 3,6 Mbps, Wi-Fi, Bluetooth, USB, GPS
Останато: Акцелометар, RSS Читач, aGPS, Google Maps,Tv-out, DLNA
Боја: црна,сребрена,златна
Цена: околу $761.50
Извор:STVARI.NET
 
M

Mr.Alien

Гостин
Аманте бре луѓе, кога ќе престанете да се палите на мегапиксели како пубертетлии на добро деколте.
Кога ќе разберете дека мегапикселите значат само крајни димензии на снимената фотографија. Квалитетот на фотографијата, деталите во неа, колоритот, степенот на осветленост, издиферирани бои, ивици меѓу два соседни елементи, непрелевање на бои, степен на хроматски аберации.....тоа е тоа што сликата ја прави квалитетна.
Џабе се не 8.1 туку и 16.2 мегапикисели кога тие се добиваат од сензор со големина од зрнце шеќер вграден зад објектив со димензија на најмалото копче од кошулата.
Сватате веќе еднаш - телефон е телефон, апарат е апарат. Макар што многу наводи тука важат и за самите дигиталци.....но за тоа ќе пишувам во посебен напис во рамките на порталот.
За самиот телефон - моделот ми се допаѓа така - така. Поздравувам WiFi, GPS, видео поддршка и голем дисплеј, како и голема интерна меморија.
Не ми се допаѓа што тежи како гитер цигла, што е на слајдер и некако изгледот ми е нападен.
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
Аманте бре луѓе, кога ќе престанете да се палите на мегапиксели како пубертетлии на добро деколте.
Кога ќе разберете дека мегапикселите значат само крајни димензии на снимената фотографија. Квалитетот на фотографијата, деталите во неа, колоритот, степенот на осветленост, издиферирани бои, ивици меѓу два соседни елементи, непрелевање на бои, степен на хроматски аберации.....тоа е тоа што сликата ја прави квалитетна.
Џабе се не 8.1 туку и 16.2 мегапикисели кога тие се добиваат од сензор со големина од зрнце шеќер вграден зад објектив со димензија на најмалото копче од кошулата.
Сватате веќе еднаш - телефон е телефон, апарат е апарат. Макар што многу наводи тука важат и за самите дигиталци.....но за тоа ќе пишувам во посебен напис во рамките на порталот.
За самиот телефон - моделот ми се допаѓа така - така. Поздравувам WiFi, GPS, видео поддршка и голем дисплеј, како и голема интерна меморија.
Не ми се допаѓа што тежи како гитер цигла, што е на слајдер и некако изгледот ми е нападен.
:LOL::LOL::LOL:Го чачнавте Mr.Alien по струката :D како и да е сепак Mr.Alien во право за постов..Апарат е апарат а мобилен е мобилен..може се да има но квалитетна пикселажа односно слика не..8.1 мегапиксели од мобилен се каде каде послаби од Samsung Digimax V700 кој има 7.1 мегапиксели
 

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
ок е...во право си е...ама сакав да кажам дека SE во соработка со CyberShot се покажаа на пазарот...па ништо чудно ни овој телефон да го направи истото...
 

spiderman

Intern
16 април 2007
783
44
ок е...во право си е...ама сакав да кажам дека SE во соработка со CyberShot се покажаа на пазарот...па ништо чудно ни овој телефон да го направи истото...
Точно е дека се во соработка сепак сони го купи ериксон уште на времето а и воедно е инвентор на Cybershot односно cybershot е trademark на Sony
 

kraljevski

Intern
4 ноември 2008
197
2
Аманте бре луѓе, кога ќе престанете да се палите на мегапиксели како пубертетлии на добро деколте.
Кога ќе разберете дека мегапикселите значат само крајни димензии на снимената фотографија. Квалитетот на фотографијата, деталите во неа, колоритот, степенот на осветленост, издиферирани бои, ивици меѓу два соседни елементи, непрелевање на бои, степен на хроматски аберации.....тоа е тоа што сликата ја прави квалитетна.
Џабе се не 8.1 туку и 16.2 мегапикисели кога тие се добиваат од сензор со големина од зрнце шеќер вграден зад објектив со димензија на најмалото копче од кошулата.
Сватате веќе еднаш - телефон е телефон, апарат е апарат. Макар што многу наводи тука важат и за самите дигиталци.....но за тоа ќе пишувам во посебен напис во рамките на порталот.
За самиот телефон - моделот ми се допаѓа така - така. Поздравувам WiFi, GPS, видео поддршка и голем дисплеј, како и голема интерна меморија.
Не ми се допаѓа што тежи како гитер цигла, што е на слајдер и некако изгледот ми е нападен.
perfektno napisano!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,678
Мислења
862,169
Членови
30,037
Најнов член
miki11
На врв Дно