• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Новиот дизајн на IT.COM.MK

Новица

Intern
7 јануари 2009
226
20
http://it.com.mk/redakcija/ - првиот линк од менито на главната страница е 404

И нели некаде на форумов би требало да има инфо дека авторските права на форумот се на тие што пишувале?!? Извинете ако грешам, ама гледам само © 2007 - 2010. Сите права задржани IWM Network
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4,634
5,242
И јас мислам така, иако ме нападнаа дека мониторот не ми чинел..
Еве пример http://0.mk/
И :bravo: за аватарите од лево

Не те нападнаа и не ти рекоа дека мониторот не ти чинел, него јас беф тој што рече дека боите ти блештат ако имаш НЕ лош монитор, туку ако имаш Самсунг... Така да не го прочита убаво првиот мој пост и затоа го свати погрешно...

Инаку и јас се согласувам за измената на аватарите :bravo:
Дизајнот е ОК, не е лош, ке се навикнеме...Секогаш има две страни...Едната е за, другата против и така до бескрај може да тераме ...
Како и да е, секоја промена си носи нешто ново, така и оваа...
:rolleyes:
 

olikomerc

Unstoppable
11 декември 2008
4,757
3,649
еве сега од преска гледам го средија ова инфото за членот да биде од лева страна, сега форумот е таман, фуче :LOL:
 

AlexM

On your way to fame
14 јануари 2009
982
561
City of Consuls
AlexM's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4570 Processor
Motherboard
Gigabyte H81M-DS2
Storage
Samsung 850 EVO 250GB
PSU
Elite 600W - V3 | Cooler Master
RAM
Kingston HyperX FURY 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz
Video card
XFX AMD Radeon™ RX 580 GTS Black Edition 8GB
Case
DEEPCOOL TESSERACT SW
Mouse
Logitech М510
Keyboard
Everest Rampage KB-R88 Black
Audio
Logitech - 5.1 Surround Sound Speakers Z506
Monitor
LG LED IPS 22EA53 + Samsung S22F350 LED
OS
Windows 10 TP
Фали уште делот каде што се прикажани последните активни теми најдолу на форумот и ќе биди ТОП :)
 

B^nDIT

Gaining Experience
6 февруари 2010
1,124
311
Дизајнот е ТОП , проблемот е повеќе во функционалноста.

Дајте барем ако се архивирани новостите сепак да ги читаме , кога сакам да читам стари новости 404 еррор ми дава.

Коментарите не се точно подредени.Кај Sort By Date , би требало по дата од најнов до најстар,

10/10 за дизајнот , 7/10 за функционалност :bravo::bravo:
 

Cika

Practice makes perfect
8 декември 2009
2,674
1,410
Супер ви е дизајнот,а богами и фукнционалноста. Бандит почекај малце ќе се средат и проблемите со функционалниста,не се брзај.
 

facebuk

Intern
21 февруари 2010
33
0
добар е новиот дизајн само треба да се постават смајлите во брз одговор за да не се чепка во повеќе опции и така.
 

Биа

Intern
24 ноември 2008
121
15
Морам мала исправка да си направам.. Боите биле толку крш само преку Опера.. Сега случајно го отворив форумот преку ИЕ и е дaаалеку подобар изгледот.. Џабе муабетот за мониторот :p
 

SaleSk

Arzt
20 април 2007
4,634
5,242
Морам мала исправка да си направам.. Боите биле толку крш само преку Опера.. Сега случајно го отворив форумот преку ИЕ и е дaаалеку подобар изгледот.. Џабе муабетот за мониторот :p
:bravo:
Него не е лошо да си ставиш Мозила...
 

Биа

Intern
24 ноември 2008
121
15
Одамна се откажав од Мозилата, 100ка ми го креваше процесорот.. Хром ми е љубов непреболена откако изненадно престана да работи и ни преинсталација не помага..

Ама за тоа на друго место, да не не караат тука :p
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,864
5,062
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire) / Wireless kombo Тастатура + Mаус од A4Tech
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M
OS
Windows 10 pro
Поздрав до екипа и членови ,некако посвежо ми делувате :)
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1,064
74
Јас имам забелешка за делот за кодовите во програмирање подфорумот. Каде отиде code wrap-от? :zbunet:
 

B^nDIT

Gaining Experience
6 февруари 2010
1,124
311
Супер ви е дизајнот,а богами и фукнционалноста. Бандит почекај малце ќе се средат и проблемите со функционалниста,не се брзај.
Добро се разбирам во овие работи :))

Ова се основни проблеми и требало да бидат средени пред пуштање на страната :) Да беше само една веб-страница,или некое копче , ќе разберев многу убаво оти е Бета а и дизајнот и целиот систем е нов.

Ама 70% од страната да не работи :zbunet3: j/k

Се надевам дека овој пат администрацијата ќе биде малку поактивна и ќе ги разгледа сите проблеми т.е. сите теми во овој потфорум (за разлика од порано :pP :LOL:)

Едит:

Инаку се ова се шеги и не ме карајте оти не мислам ништо лошо. :pP
 

theurednik

Sensei Модератор
23 февруари 2009
499
135
it.com.mk

Редакцијата, маркетинг ... сето тоа горе десно ќе биде средено бргу.

Содржините беа автоматски префрлени. Но бидејќи се префрлувавме од платформа на платформа сега мора рачно да бидат средени... а како што знаете 2 години текстови се, не е само 1 или 2. И како што знаете ние сме неколку луѓе екипа која има и други обрски така да не можеме да ги средиме сите текстови веднаш.

Со тек на време ќе се средат.

Благодарам на трпението! :p

/cheers
 

dimitars

Gaining Experience
8 мај 2007
1,687
343
Имам еден предлог. Најдолу после секој текст да има линкови следна и преткходна страна, т.е. да можеме да ги листаме статиите според датумот(како што се прикажани на последната страна). Исто така би било добро местото горе каде што се претставени четирите најнови вести да бидат на сите страни воопшто. Барем мене тоа би ми помогнало многу и не би требало после секоја вест да одам назад па да отворам следна.
 

B^nDIT

Gaining Experience
6 февруари 2010
1,124
311
Како што гледаш не сме повеќе во Бета.... сега сме назад во Алфа. :)
Се извинувам многу за грешката , сега приметив со сиви неприметливи букби Алфа сте.Епа тогаш функционалност 10/10 :D:D

Инаку инсталирајте го плагинот stretch на сликите оти ви го расипува дизајнот ако сликата е голема :)
 

dragonV

Intern
10 декември 2008
198
14
Добар е новиот дизајн ми се допаѓа само ми фали копчето(како да го кажам) НАЈГОРЕ или како беше кога стигнуваш до дното на форумот
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Добар е новиот дизајн ми се допаѓа само ми фали копчето(како да го кажам) НАЈГОРЕ или како беше кога стигнуваш до дното на форумот
? :chudenje:

До дното? Се мисли до почетна страна?

Ако е тоа, има многу опции..Дефинирај „дното“?
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,843
909
Ohrid
Можно е.. Во тој случај користи опција Home/End на тастатура.. Слична улога игра :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,156
Мислења
879,160
Членови
30,784
Најнов член
edwardleo
На врв Дно