• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Новиот Бонд ќе се вика "Quantum of Solace"!

  • Ја почнал/а темата
  • #1

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
"Quantum of Solace" е името на следниот филм кој раскажува за авантурите на Џемс Бонд, во кој улогата на славниот агент повторно го игра Британецот Даниел Крег.Насловот на 22-та епизода за авантурите на тајниот агент 007 беше грижливо чуван во тајност, но продуцентите конечно им го открија на новинарите на сет во студиото „Пајнвуд“ во близина на Лондон.

Во вториот филм во кој шпионот на нејзиното кралско височество го игра Крег приказната продолжува таму каде што застана во „Казино ројал“ од 2006 година и го прикажува Бонд како размислува за одмазда по предавството на Веспер Линд. Снимањето почна овој месец во студиото кај Лондон, а ќе продолжи во Австрија, Италија и во Панама.

Џуди Денч повторно се појавува во улога М. Во екипата се и францускиот актер Матје Амалрик и украинската актерка Олга Кириленко. Филмот ќе почене да се прикажува во кината во Велика Британија и САД на 7 ноември годинава.

Извор: Точка
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,794
Мислења
850,522
Членови
29,481
Најнов член
Hekri
На врв Дно