Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Новиот банер за Македонски ИТ Форум

Статус
Затворена за нови мислења.

D

Администратор
31 март 2007
3.899
3.922
www.iwmnetwork.com
Како што веќе некои од Вас забележаа, главниот банер на форумов е up.

Доколку некој сака да го истакне истиот банер на својата веб страна/блог/форум за да помогне во промоцијата на овој форум или сл. слободно пишете. :cool:
 

TonInter

Intern
13 април 2007
20
1
inter.it
Сега приметив. Но пошто е flash анимација, не можам да направам "Copy Image Location", а сакам да го ставам банерот по форуми. =)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Сега приметив. Но пошто е flash анимација, не можам да направам "Copy Image Location", а сакам да го ставам банерот по форуми. =)

Ако сакаш сепак можеш да го ставиш:

HTML:
<object classid="clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=7,0,19,0" width="468" height="60" align="absmiddle">
<param name="movie" value="http://www.itsec.com.mk/reklami/2forum.swf" />
<param name="quality" value="high" />
<embed src="http://www.itsec.com.mk/reklami/2forum.swf" width="468" height="60" align="absmiddle" quality="high" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash"></embed>
</object>
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Ама малку е преголем за да се става на други страни. Треба да има повеќе големини.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.899
3.922
www.iwmnetwork.com
Ама малку е преголем за да се става на други страни. Треба да има повеќе големини.

Банерот е стандардна големина, 468х60. :)

Повеќе големини ќе истакнеме наскоро, а доколку има некој желба поскоро за да го истакне некаде, слободно нека пише ќе средиме.
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
ittttttttttyl8.gif
:D поточно готов е дизајнот само текст додаваш на него:) :)
 

Ata

Intern
21 април 2007
418
14
Мене искрено ми се добаќа банеров, само некако не соодветствува со боите на форумов.
Би можело нешто накај потемно, пошто вака плавово ептен ќе стрчи.
Ја барем така мислам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.837
Членови
34.922
Огласи
2.635
Најнов член
Natamanchi
На врв Дно