• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Новиот Adobe After Effects CS3 Professional

  • Ја почнал/а темата
  • #1

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Како прекрасен софtвер за имплементирање на 2D анимација (и 3D со манипулација), во видео индустријата, мора да се претстави и новата верзија на Adobe After Effects CS3 Professional како нешто невозможно. Се сеќавам од поодамна кога работев во Adobe Photoshop дека уште тогаш размислував за тие композиции кои ги креираме од нашата фантазија во реалност со помош на "Фотошопинг" да бидат во движење. Тој ден се оствари кога нашите пријатели од Adobe решија да го направат познатиот пакет After Effects И Premiere. Почнав да работам и видов дека AAE и AP се токму за мене :p
И немаше смисла да не напишам некоја тема за AAE и искуство со пакетот.

Така да можете да погледнете или да го превземете програмоt во Trial верзија во секцијата продукти на Adobe: After Effects

Дали Вие имате некое искуство со овој пакет....
Мислам дека ќе обрнам повеќе внимание на секцијата Видео и Аудио продукција во следните 2-3 недели ;)

И баш ме интересира (бидејќи уште не сум ја пробал новата верзија) за омилената опција на Мајкл Колман (Алатката: Лутка), менаџер на продукти во Adobe After Effect.
One of my favorite new features is the puppet tool, which makes creating life-like character animation a snap. It's so fun to use and so inspirational , You have to see it to appreciate it.


Peace :cool:
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Koristam Premiere pocnuvajki od 6.0...moram za zal da konstatiram deka noviot (2.0) e mnogu user_not_friendly. Pokraj toa sto e single lilne editing, tranziciite se komplicirani za dodavanje, a za audio-crossfade...muka da ti padne. A pravi i audio conforming na audioto i go konvertira, sto zavzema dopolnitelen prostor na HDD. Go probav mesec dena i se vrativ na 6.5. Zdravje, sega ke vidime kako ke se odnesuva CS3.
Inaku Photoshop-ot e PERFEKTEN!!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Го има на нет, туку Password дај кажи нешто повеќе за Puppet Tool-от и ако може еден Screen Shot да напраиш да видам како изгледа...јас сега овие денови ке го земам... ;)
Фала однапред Password. :)
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
jas veke 2 godini aktivno go koristam AP i skoro edna godina AAE... seuste ne sum go probal AAE CS3 no seriozno razmisluvam da go instaliram i razgledam...
Pozdrav i daj uploadirajte nekoe video da ja vidime puppet tool vo akcija :)
 

Password

Intern
10 април 2007
393
9
Мислев на Photoshop CS3 :), a не на Adobe After Effects CS3 Рrofessional. Screenshot на маил ќе ти пратам!
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
After Effects е супер програма.Јас си користам АЕ 7 супер ми работи...
Не би правел никакви транзиции во Адобе премиере затоа сто во новиве верзии е паин ин ди ес ,освен ако немас 2 монитора или еден огромен.

АЕ е најдобриот програм од Адобе за мене лично.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,858
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно