1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови вентилатори DeepCool 12cm Silent Blue LED

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од olikomerc, 27 Септември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,580
  3,519
  11 Декември 2008
  Машко
  Продавам 3 нови некористени вентилатори Deepcool XFAN 120 Blue LED, комплет со шрафови. Беа планирани за една конфигурација, ама од конфигурацијата не бидна ништо така да останаа неискористени :)

  Цена за еден: 180 ден.
  Цена комплет за трите: 500 ден.
  Испорака: карго, брза пратка (+ 60-100 ден)

  Точен модел и спецификации:
  Case Fan 120x120x25 Deepcool XFAN 120L/B 1300rpm Silent Transparent w/Blue LED


  Линк: Anhoch PC Market Online - Case Fan 120x120x25 Deepcool XFAN 120L/B 1300rpm Silent Transparent w/Blue LED
  Линк-2: XFAN 120L/B DEEPCOOL CASE FAN

  BIG AIRFLOW
  The case fan delivers up to 44.71CFM of air flow.
  Blue LED
  Blue LED is specially installed to make your computer case with side window more awesome.
  SILENT OPERATION
  Low speed RPM to ensure quiet operation.

  Features:
  Transparent fan with blue LED to give special visual effect at night.
  Low speed RPM to ensure quiet operation.

  Application For
  Computer case cooling.
  Power supply cooling.

  Technical Spec:
  Overall Dimension: 120X120X25mm
  Fan Dimension: 120X120X25mm
  Weight Net: 118.5g
  Bearing Type: Hydro Bearing
  Rated Voltage: 12VDC
  Operating Voltage: 10.8~13.2VDC
  Started Voltage: 7VDC
  Rated Current: 0.20±10%A
  Power Input: 2.40W
  Fan Speed: 1300±10%RPM
  Max. Air Flow: 65.16CFM
  Noise: 26dB(A)

  5abacab481be4d8cb84a6eaec3b8884d.jpg a4d8825853db4144a5cc51e98f846dfe.jpg download.jpg
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,580
  3,519
  11 Декември 2008
  Машко
Слични теми
 1. Alucard
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  725
 2. rippermkd
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  367
Вчитување...

Сподели

Вчитување...