1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови сетови матични, процесор и рам Intel и AMD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 22 Јули 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,210
  13,069
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продавам два нови сета од матична, процесор и рам:
  1) MB: Asrock B360M-HDV
  CPU: Core i5 8500 tray
  RAM: G.Skill Aegis 16GB(2x8GB) DDR4-3000 CL16

  Плочата и рамот се од МК и имаат 2 односно 5 години гаранција, процесорот е од странство и има една година гаранција(се нафаќам да го пратам на мој трошок за RMA во случај на дефект).

  Цена, фиксно: 17500 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 23 Јули 2019
  На architect, Ace Lud, gremlin и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,210
  13,069
  23 Јануари 2008
  Манга
  Сетот под 2) е продаден .
   
  Последна промена: 23 Јули 2019
  На architect и mrkela2009 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. tomi
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  1,031
 2. gokica
  Одговори:
  101
  Прегледи:
  10,031
 3. -Ata-
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  733
 4. marko.bangiev
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  423
 5. gOJDO
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  698
Вчитување...

Сподели

Вчитување...