1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови SATA SSD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 4 Мај 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ги продавам следниве, нови(неотпакувани) SATA SSD-а:

  1) Samsung 860 EVO 250GB, купено пред месец од странство, гаранција 23 месеци(во случај на дефект се нафаќам да го пратам за RMA), цена: 3400 денари
  2) Intel SSD 5 PRO 5650s 256GB, купено пред месец во МК, гаранција уште 23 месеци(можно е да има уште 35 месеци, ќе знам за сигурно во понеделник) - 2800 денари
  3) Kingston UV500 120GB, купено пред месец во МК, гаранција уште 23 месеци - 1300 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На tonidn, architect, Speedster и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Ажурирана листа:

  1) 3x Samsung 860 EVO 500GB, ново, неотпакувано, гаранција 1 годинa од странство (се нафаќам да го пратам за RMA во случај на дефект): 4200 денари
  2) Samsung 860 EVO 1TB, ново, неотпакувано, гаранција 1 годинa од странство (се нафаќам да го пратам за RMA во случај на дефект): 8200 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На Sharlovski, mdeni, TATA_MATA и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Останато:

  1) 3x Samsung 860 EVO 500GB, ново, неотпакувано, гаранција 1 годинa од странство (се нафаќам да го пратам за RMA во случај на дефект): 4200 денари
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1) SK Hynix Canvas SL308 500GB, ново, 3 години гаранција, цена: 3800 денари
  2) Samsung 871b 256GB, ново, 3 години гаранција, цена: 3000 денари
  3) Verbatim Vi500 3D 240GB - ново, 2 години гаранција, цена: 1700 денари
   
  Последна промена: 10 Септември 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) SK Hynix Canvas SL308 500GB, ново, 3 години гаранција, цена: 3800 денари
  2) Verbatim Vi500 S3 3D 480GB - ново, 2 години гаранција, цена: 3200 денари
  3) 2x Samsung 871b 256GB (OEM верзија на 860 EVO), ново, 3 години гаранција, цена: 2800 денари

  Цените се фиксни!
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 и toshex им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продадени под 1) и под 3), останато:

  Verbatim Vi500 S3 3D 480GB
  - ново, 2 години гаранција, цена: 3200 денари
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Verbatim Vi500 S3 3D 240GB - ново, 2 години гаранција, цена: 1900 денари
  2) Verbatim Vi500 S3 3D 120GB - ново, 2 години гаранција, цена: 1000 денари

  Цените се фиксни!
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 19 oктомври 2019
  На dejan_str и GGTT1 им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продадено Verbatim Vi500 240GB. Донесени нови ССД на продажба:

  1) HP s700 500GB SATA - ново, 2 години гаранција - 3800 денари
  2) Samsung 860 EVO 250GB SATA - ново, 3 години гаранција - 3300 денари
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продадени претходните SSD-а. На продажба:

  1) Samsung 860 EVO 1TB SATA - ново, 2 години гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 7800 денари

  Цените се фиксни!
  075 437-061, Кирил
   
  На dejan_str и GGTT1 им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Samsung 860 EVO 1TB SATA - ново, 2 години гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 8300 денари

  Цените се фиксни!
  075 437-061, Кирил
   
  На dzunko и GGTT1 им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Samsung 860 EVO 1TB SATA - ново, 2 години гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 8300 денари
  2) Samsung 860 EVO 500GB SATA - ново, 2 години гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 4700 денари
  3) Samsung 860 EVO 250GB SATA- нови, 2 години гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 3500 денари
  4) A-Data SU650 240GB SATA - нови, 34 месеци гаранција - 2200 денари
  5) Kingston A400 120GB SATA - нови, 1 година гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 1300 денари

  Цените се фиксни!
  075 437-061, Кирил
   
  На borcep и GGTT1 им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продадени некои SSD-а. На некои маргинално покачени цени. На продажба:

  1) Samsung 860 EVO 1TB SATA - ново, 2 години гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 8300 денари
  2) 3x Samsung 860 EVO 250GB SATA- нови, 2 години гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 3500 денари
  3) 7x A-Data SU650 240GB SATA - нови, 34 месеци гаранција - 2300 денари
  4) 3x Kingston A400 120GB SATA - нови, 1 година гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 1400 денари

  Цените се фиксни!
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 и Ace Lud им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 2x Samsung 860 EVO 500GB SATA - ново, 2 години гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 4700 денари
  2) 2x Samsung 860 EVO 250GB SATA- нови, 2 години гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 3500 денари
  3) 5x A-Data SU650 240GB SATA - нови, 34 месеци гаранција - 2300 денари
  4) 3x Kingston A400 120GB SATA - нови, 1 година гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 1400 денари

  Цените се фиксни!
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 4x Samsung 860 EVO 500GB SATA - нови, 2 години гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 5000 денари
  2) 2x Sandisk Plus 500GB SATA- нови, 2 години гаранција - 4000 денари
  3) 3x A-Data SU650 240GB SATA - нови, 34 месеци гаранција - 2300 денари
  4) 2x Kingston A400 120GB SATA - нови, 1 година гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 1400 денари

  Цените се фиксни!
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Некои SSD-а продадени, донесени нови, покачени цени. На продажба:

  1) 3x Samsung 860 EVO 500GB SATA - нови, 2 години гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 5200 денари
  2) Sandisk Plus 500GB SATA- ново, 2 години гаранција - 4000 денари
  3) 2x Samsung PM871b 256GB (OEM верзија на 860 EVO) - нови, 2 години гаранција - 3300 денари
  4) 2x A-Data SU650 240GB SATA - нови, 33 месеци гаранција - 2400 денари
  5) 1x Kingston A400 120GB SATA - ново, 1 година гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 1500 денари

  Цените се фиксни!
  075 437-061, Кирил
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 3x Samsung 860 EVO 500GB SATA - нови, 2 години гаранција (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA) - 5200 денари
  2) Sandisk Plus 500GB SATA- ново, 2 години гаранција - 4000 денари
  3) 2x Samsung PM871b 256GB (OEM верзија на 860 EVO) - нови, 2 години гаранција - 3300 денари
  4) 2x A-Data SU650 240GB SATA - нови, 33 месеци гаранција - 2400 денари


  Цените се фиксни!
  075 437-061, Кирил
   
  На Tenny и GGTT1 им се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Sandisk Plus 500GB SATA- ново, 2 години гаранција - 4000 денари
  2) 2x Samsung PM871b 256GB (OEM верзија на 860 EVO) - нови, 2 години гаранција - 3300 денари
  3) 2x A-Data SU650 240GB SATA - нови, 33 месеци гаранција - 2400 денари


  Цените се фиксни!
  075 437-061, Кирил
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,688
  14,288
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 2x Samsung PM871b 256GB (OEM верзија на 860 EVO) - нови, 2 години гаранција - 3300 денари
  2) 2x A-Data SU650 240GB SATA - нови, 33 месеци гаранција - 2400 денари


  Цените се фиксни!
  075 437-061, Кирил
   
  На Garfield' и GGTT1 им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. BorisSapphire
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  701
 2. gOJDO
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  9,585
 3. Mario.Bog
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  206
 4. flashgordon007
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  1,190
 5. gremlin
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  259
Вчитување...

Сподели

Вчитување...