1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови SATA SSD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 4 Мај 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ги продавам следниве, нови(неотпакувани) SATA SSD-а:

  1) Samsung 860 EVO 250GB, купено пред месец од странство, гаранција 23 месеци(во случај на дефект се нафаќам да го пратам за RMA), цена: 3400 денари
  2) Intel SSD 5 PRO 5650s 256GB, купено пред месец во МК, гаранција уште 23 месеци(можно е да има уште 35 месеци, ќе знам за сигурно во понеделник) - 2800 денари
  3) Kingston UV500 120GB, купено пред месец во МК, гаранција уште 23 месеци - 1300 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На tonidn, architect, Speedster и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  pod 2) rezervirano
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  Се додадаваат нови ССД-а, на располагање:

  1) Crucial BX500 480GB, купено сега, гаранција 2 години, цена: 3800 денари
  2) Samsung 860 EVO 250GB, купено пред месец од странство, гаранција 23 месеци(во случај на дефект се нафаќам да го пратам за RMA), цена: 3400 денари
  3) Intel SSD 5 PRO 5650s 256GB, купено пред месец во МК, гаранција уште 23 месеци(можно е да има уште 35 месеци, ќе знам за сигурно во понеделник) - 2800 денари
  2) Kingston UV500 120GB, купено пред месец во МК, гаранција уште 23 месеци - 1300 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Изменето од модератор: 8 Мај 2019
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  под 1) и 4) резервирани
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  Продадено под 2), резервиани под 1) и 4). На продажба:
  1) Samsung 860 EVO 250GB, купено пред месец од странство, гаранција 23 месеци(во случај на дефект се нафаќам да го пратам за RMA), цена: 3400 денари
   
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  На располагање:

  1) Samsung 860 EVO 250GB, купено пред месец од странство, гаранција 23 месеци(во случај на дефект се нафаќам да го пратам за RMA), цена: 3400 денари
  2) Kingston UV500 120GB, купено пред месец во МК, гаранција уште 23 месеци - 1300 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 22 Август 2019
  На GGTT1 и Ace Lud им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) Samsung 860 EVO 250GB, ново, неотпакувано , гаранција 3 години, цена: 3400 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба се додава и друго SSD:


  1) Samsung 871b 256GB (OEM верзија на 860 Pro), ново, неотпакувано, гаранција еден месец (од мене), цена: 3500 денари
  2) Samsung 860 EVO 250GB, ново, неотпакувано , гаранција 3 години, цена: 3400 денари

  075 437-061, Кирил
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) Samsung 860 EVO 500GB, ново, неотпакувано, гаранција 3 години во МК, цена: 5200 денари
  2) Kingston A400 480GB, ново, неотпакувано, гаранција 1 година (од странство, се нафаќам да го пратам за RMA во случај на дефект), цена: 3300 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На Nomad и GGTT1 им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) Samsung 860 EVO 500GB, ново, неотпакувано, гаранција 3 години во МК, цена: 5100 денари
   
  На causevd и GGTT1 им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) Samsung 860 EVO 500GB, ново, неотпакувано, гаранција 3 години во МК, цена: 5000 денари
  2) Intel SSD 545S 256GB, ново, неотпакувано, гаранција 3 години во МК, цена: 2800 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  На продажба:

  1) Intel SSD 545S 256GB, ново, неотпакувано, гаранција 3 години во МК, цена: 2700 денари


  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ажурирана листа:

  1) 3x Samsung 860 EVO 500GB, ново, неотпакувано, гаранција 1 годинa од странство (се нафаќам да го пратам за RMA во случај на дефект): 4200 денари
  2) Samsung 860 EVO 1TB, ново, неотпакувано, гаранција 1 годинa од странство (се нафаќам да го пратам за RMA во случај на дефект): 8200 денари

  075 437-061, Кирил
   
  На Sharlovski, mdeni, ТАТА_МАТА и уште 3 други им се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  Резервиран под 2)
   
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  Останато:

  1) 3x Samsung 860 EVO 500GB, ново, неотпакувано, гаранција 1 годинa од странство (се нафаќам да го пратам за RMA во случај на дефект): 4200 денари
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
 18. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  Останато:

  1) 2x Samsung 860 EVO 500GB, ново, неотпакувано, гаранција 1 годинa од странство (се нафаќам да го пратам за RMA во случај на дефект): 4200 денари
   
  На Rukfash и GGTT1 им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  Резервирани двете 860 ево. Очекувам нова пратка.
   
 20. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,554
  11,292
  23 Јануари 2008
  Манга
  1) SK Hynix Canvas SL308 500GB, ново, 3 години гаранција, цена: 3800 денари
  2) Samsung 871b 256GB, ново, 3 години гаранција, цена: 3000 денари
  3) Verbatim Vi500 3D 240GB - ново, 2 години гаранција, цена: 1700 денари
   
  Последна промена: 10 Септември 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Ste
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,141
 2. RagingDemon
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,097
 3. Voldermort
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  789
 4. BorisSapphire
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  652
 5. Mario.Bog
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  139
Вчитување...

Сподели

Вчитување...