• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нови ригови со 6x RX5700XT картички

  • Ја почнал/а темата
  • #1

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,782
14,644
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавамнови комплетно нови ригови (со сите делови нови). Спецификација: 6x Sapphire Pulse RX5700XT картички, 3x nJoy! Legion 700W 80+ Silver Modular, Biostar TB85, Pentium G3260, Samsung 4GB DDR3-1600, 6x Riser, соодветна дрвена рамка.

20201010_145623.jpg20201010_150022.jpg

Цена: 3000 евра за риг
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #2

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,782
14,644
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продадени се сите ригови од погоре. На располагање е уште еден риг со 6x MSI GamingX RX5700XT графички картички.

Цена: 2950 евра, фиксна
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,782
14,644
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
20201022_164430.jpg20201022_164421.jpg
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,782
14,644
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Резервиран, за брзо нова количина. Порачки по ПП
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,696
Членови
28,228
Најнов член
Nikojsi
На врв Дно