• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нови ригови со 6х rtx 3070

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам нови ригови со 6x msi rtx 3070 ventus 2x oc, biostar tb85, g1840, 4gb ram, ramka, 6x rizer, 32gb usb drive, 3x njoy! Legion 700w 80+ silver modular

Ќе бидат достапни за 20 дена. Резервација со 50% капар/аванс.

Гаранција 23 месеци на vga, 33 месеци на psu, 12 месеци на mb, cpu, ram

Цена, фиксна: 7000 евра по риг
075 437-061 , Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Нова цена: 7000 евра/риг фиксно, останати уште 4 рига за преднарачка
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Rezervirani site rigovi. Ke pisam na temava ako ima nova kolicina
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,565
Мислења
846,628
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно