• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Нови ригови со 6x Gigabyte RTX 3060Ti Gaming OC LHR rev. 2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,363
16,469
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продавам 10 нови ригови со 6x Gigabyte RTX 3060Ti Gaming OC LHR rev. 2, 2x nJoy 850W Gold напојувања. Гаранција на графичките картички по 12 месеци, на напојувања по 24 месеци.

Цена, фиксна: 6000 евра по риг
Достапност за 7 дена
075 437-061, Кирил
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,363
16,469
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Резервирани 5 ригови, остануваат уште 5, цена иста (фиксна).
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,363
16,469
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Резервирани се сите ригови.
Направена е нова нарачка за 15 ригови, стигаат во тек на другата недела, цената е покачена и изнесува 6500 евра по риг фиксно. Резервација со 30% капар.

075 437-061, Кирил
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,051
5,341
Тема вредна над 150.000 евра, а во другата за крипто се збори дали се исплатело или не :cool:

Се надевам следат УЈП и администрација да те даночат малце...
 

nashio

On your way to fame
14 јануари 2011
641
794
Bitola
www.zdravkovski.com
nashio's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 3.8GHz & DeepCool IceWind Pro
Motherboard
B350 Gaming Plus
Storage
256 SSD EVO
PSU
EVGA Bronze 600
RAM
Ripjaws V DDR4-3000 64GB
Video card
Radeon RX 580
Case
DeepCool
Mouse
MX Master
Keyboard
G.SKILL KM570 MX
Audio
Wharfedale Diamond 8.1 Pro Active
Monitor
Dell UP2716D, Dell U2414H
OS
Windows 10
Тема вредна над 150.000 евра, а во другата за крипто се збори дали се исплатело или не :cool:

Се надевам следат УЈП и администрација да те даночат малце...

Pics or it didn't happen
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,363
16,469
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Се надевам следат УЈП и администрација да те даночат малце...
Не се секирај, легално ги увезувам и легално ги продавам, се на фактури. Значи ДДВ (разлика) секако плаќам, како и данок на добивка и персоналец доколку решам да го вадам ќарот од фирма.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,363
16,469
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Резервирани 12 од 15 ригови од втора тура. Останати уште 3, се очекуваат да пристигнат другата недела. 075 437-061, Кирил
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,363
16,469
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Резервирани/продадени се сите ригови. Ќе пишам повторно во темава кога ќе имам нова порачка.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно