• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нови Модератори

Статус
Затворена за нови мислења.

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Ај нек се угоде :)
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,799
76
Браво Aleks ова требаше да се случи многу порано,сепак честитки и до останатите
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Честитки колеги, се надевам дека ќе одговорите на вашите задачи.
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ај поздрав и од мене до новите колеги и честитки за новата функција! :bravo:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
aj so zdravje da se sluzite :D:D:D
 

Fatihh

Gaining Experience
14 април 2007
372
50
Скопје
Fatihh's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 - 6700
Motherboard
ASUS TUF
Storage
2TB Western Blue + 480GB SSD A-DATA
PSU
SPIRE SILENTEAGLE 550W REAL
RAM
4x 8GB DDR4
Video card
STRIX GTX 1050Ti 4GB
Case
Case Cooler Master K380
Mouse
Mouse Genesis kypton 500
Keyboard
A4 TEC B318
Monitor
Samsung 27" 4K
OS
win10
:bravo::D
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Update:

Ве известуваме дека од денес 23:00, имаме уште 1 (еден) нов Модератор:
COMANDER

:bravo::bye1:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43,079
Мислења
838,030
Членови
28,988
Најнов член
simplius
На врв Дно