• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Нови LENOVO Legion Т5 GAMING конфигурации

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
877
994
Продавам нови LENOVO LEGION T5 GAMING конфигурации:

1634556537021.png

1. LENOVO Legion T5 / i7 / RTX 3060

Processor: Intel Core i7-11700F
(8C / 16T, 2.9 / 4.8GHz, 16MB)
Graphics: NVIDIA GeForce RTX 3060 12GB GDDR6
Chipset:
Intel B560
Memory: 1x 16GB UDIMM ARMOR DDR4-3200
Storage: 1TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe
Storage Support:
Up to five drives, 2x 3.5" HDD
+ 2x M.2 SSD (1 occupied)
+ 1x open 2.5 HDD Bay
• 3.5" HDD up to 2TB each
• M.2 SSD up to 1TB each
Audio Chip: High Definition (HD) Audio
Power Supply: 550W 88%
Case Color : Black
System Lighting : Legion OY iconic LED + Internal ambient lighting
Chassis : Transparent side cover + Inner decorate cover
Cooler : PCH heatsink + M.2 SSD DECO MYLAR heatsink + VRM heatsink + 95W Airlow
System Fan: 2x Front for Airflow with ARGB + 1x Rear for Airflow with ARGB + 2x Top for Airlow with ARGB
Weight : 14 kg (30.86 lbs)
Ethernet
Integrated 100/1000M
WLAN + Bluetooth
11ax, 2x2 + BT5.1
Top Ports : 1x headphone (3.5mm)
2x USB 3.2 Gen 1
1x microphone (3.5mm)
Rear Ports : 1x power connector
3x audio out (5.1 channel)
1x USB-C 3.2 Gen 2
1x Ethernet (RJ-45)
2x USB 2.0
2x USB 3.2 Gen 1

Цена: 90.000,00 ден.


2. LENOVO Legion T5 / i7 / RTX 3060 Ti

Processor: Intel Core i7-11700F (8C / 16T, 2.9 / 4.8GHz, 16MB)
Graphics: NVIDIA GeForce RTX 3060Ti 8GB GDDR6
Chipset:
Intel B560
Memory: 1x 16GB UDIMM ARMOR DDR4-3200
Storage: 1TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4 NVMe
Storage Support:
Up to five drives, 2x 3.5" HDD
+ 2x M.2 SSD (1 occupied)
+ 1x open 2.5 HDD Bay
• 3.5" HDD up to 2TB each
• M.2 SSD up to 1TB each
Audio Chip: High Definition (HD) Audio
Power Supply: 550W 88%
Case Color : Black
System Lighting : Legion OY iconic LED + Internal ambient lighting
Chassis : Transparent side cover + Inner decorate cover
Cooler : PCH heatsink + M.2 SSD DECO MYLAR heatsink + VRM heatsink + 95W Airlow
System Fan: 2x Front for Airflow with ARGB + 1x Rear for Airflow with ARGB + 2x Top for Airlow with ARGB
Weight : 14 kg (30.86 lbs)
Ethernet
Integrated 100/1000M
WLAN + Bluetooth
11ax, 2x2 + BT5.1
Top Ports : 1x headphone (3.5mm)
2x USB 3.2 Gen 1
1x microphone (3.5mm)
Rear Ports : 1x power connector
3x audio out (5.1 channel)
1x USB-C 3.2 Gen 2
1x Ethernet (RJ-45)
2x USB 2.0
2x USB 3.2 Gen 1

Цена: 99.000,00 ден.

1634557277637.png

1634557288324.png


Сите конфигурации се нови, гаранција 2 години, може и плаќање на фактура.
Цените се фиксни.Сите графички се нови LHR модели!
Можно е додавање на меморија и промена на одредени компоненти по Ваше барање!


За сите останати прашања пишете слободно.

Повеќе технички информации на следниот линк:
https://psref.lenovo.com/syspool/Sy...on_T5_26IOB6/Lenovo_Legion_T5_26IOB6_Spec.pdf
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
877
994
Со секоја конфигурација следува и GAMING сет маус и тастатура!
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
877
994
Поради голем интерес за графичките конфигурациите се нудат и без графичка.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,051
5,341
Поради голем интерес за графичките конфигурациите се нудат и без графичка.

Не знам дали си свесен што направи со потенцијалот да ти ги купи некој конфигурацииве... :unsure:
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
470
378
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
877
994
Цената на конфигурациите без графичка е 43.000 денари, сите заинтересирани пишете слободно, ќе се договориме.
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
3,051
5,341
Цената на конфигурациите без графичка е 43.000 денари, сите заинтересирани пишете слободно, ќе се договориме.

Знаеш дека процесорот нема вградена графичка така? Ако купат без графичка ќе мора да ставаат нивна - гаранцијата продолжува да важи тогаш?
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
877
994
Да, нормално, гаранцијата од 2 години си важи.

Ако има некој своја графичка што сака да ја користи нека ја донесе слободно, ќе ја ставиме.

И да не заборавам, со секоја конфигурација добивате плус GAMING тастатура и маус, ако на некој не му се допаѓаат ќе одбиеме од цена, не е проблем.
 

damil

On your way to fame
2 јануари 2015
877
994
Со здравје да се користат членовите што земаа.

Останати уште неколку парчиња.
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно