1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови лаптопи Core i3, Core i5 , Core i7 и конечно MacBook

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Dinamit, 19 Јули 2017.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  Сите лаптопи се нови 24 месеци гаранција
  1. Lenovo v330 (2 парчиња)

  Intel Core i5 8250 8th generation
  8GB DDR4
  1000GB HDD
  Radeon 520 2GB
  15.6 FULL HD 1920x1080
  DVD RW +/-

  Екстра ценa 26490 денари

  2. Acer A515 (1 парче)

  Intel Core i7 7500
  8GB DDR4
  128 SSD
  1000GB HDD
  GE FORCE MX150 DDR5
  15.6 FULL HD 1920x1080

  Eкстра цена 30490 денари
   
  На dzikso му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  Сите лаптопи се нови 24 месеци гаранција
  1. Lenovo v330 ( Продадени)

  Intel Core i5 8250 8th generation
  8GB DDR4
  1000GB HDD
  Radeon 520 2GB
  15.6 FULL HD 1920x1080
  DVD RW +/-

  Екстра ценa 26490 денари

  2. Acer A515 (1 парче)

  Intel Core i7 7500
  8GB DDR4
  128 SSD
  1000GB HDD
  GE FORCE MX150 DDR5
  15.6 FULL HD 1920x1080

  Бидејќи е последно на залиха 29490 денари.
   
  На Scarface1978 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  Нови нарачки Dell, HP, Аsus

  Core i3, Core i5, Core i7.

  1. HP 250 G6

  Intel Core i3 6006
  4GB DDR4
  500GB HDD
  Radeon m430 2GB
  15.6 HD DISPLAY

  Топ Цена 16990 денари

  2. HP 250 G6

  Intel Core i5 7200
  4GB DDR4
  500GB HDD
  RADEON M330 2GB
  15.6 FULL HD 1920x10806.
  DVD RW

  Eкстра Цена 21990 денари

  3. Аsus x510UF-EJ045

  Intel Core i7 8550
  8GB DDR4
  1000GB HDD
  GE FORCE MX130 2GB
  15.6 FULL HD 1920x10806.
  DVD RW

  Цена 30390 денари

  Moже и избор по ваша желба
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  Продадени. Може нарачки по желба. Последни до Ноември
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  На лагер нови лаптопи HP 250 G6 Core i5 со графичка картичка.

  1. HP 250 G6 ( 3 парчиња на лагер)

  Intel Core i5 7200
  4GB DDR4
  500GB HDD
  RADEON M330 2GB
  15.6 FULL HD
  DVD RW

  Луда Цена 20490 денари
   
  На Mario.Bog му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  1 HP продаден, 2 парчиња останати
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  Нови гејмер лаптопи Hp, Asus, Lenovo, Dell, Acer. Најдобри цени.
   
  Doki, Alek.S и на Nick192 им се допаѓа ова.
 8. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,771
  1,258
  17 Август 2014
  Машко
 9. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,703
  1,777
  8 Мај 2007
  Машко
  нема телефони, само лапотпи и телевизори :)
   
  На ТАТА_МАТА, GGTT1, Speedster и уште 8 други им се допаѓа ова.
 10. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,771
  1,258
  17 Август 2014
  Машко
  Секоја чест, како ли ти текна

  Sent from my SM-G960F using Tapatalk
   
 11. JasSum

  JasSum
  Practice makes perfect

  1,703
  1,777
  8 Мај 2007
  Машко
  цепки, нели?
   
  На tupacan и omegaRED им се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  Нови гејмер лаптопи и ултра боок лаптопи

  1. Acer swift SF 515

  Лаптоп ACER SF515-51T-57FM 15.6" (1920x1080), i5-8265U, 8GB/256GB SSD, Windows 10 NX.H7QEX.011

  Intel Core i5 8265
  8GB ddr4
  256gb ssd
  14" ips full hd

  Цена 39900 денари

  2. Dell G5 5587

  Anhoch PC Market Online - Notebook Dell 5587 G5 Gaming i7-8750H 16GB/1TB+256GB SSD/GTX 1060 6GB/15.6" Full HD IPS/Backlit KB

  Intel Core i7 8750H
  16GB DDR4
  256GB SSD + 1000GB HDD
  GE FORCE GTX1060 6GB DDR5
  15.6 IPS FULL HD DISPLAY

  Екстра цена 67990 денари

  Може избор и на модел по желба
   
  На gremlin, Zippo, viktorce и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  Нарачки на Dell со i9 процесори. Цени од 86000 денари
   
  На worker_x му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  Нови лаптопи. Core i5, Core i7, Core i9

  1. Аsus x541

  Intel Core i5 7200
  8GB DDR4
  1000GB HDD
  GE FORCE GT920 2GB
  15.6 FULL HD 1920х1080
  DVD RW

  Екстра Цена 20900 денари

  2. Lenovo 330-15

  Intel Core i5 8250
  4GB DDR4
  1000GB HDD
  INTEL HD620
  15.6 FULL HD 1920х1080
  DVD RW

  22990 денари

  3. Dell 3579

  Intel Core i7 8750H
  8GB DDR4
  256GB SSD
  GE FORCE GTX1050Ti 4GB
  15.6 FULL HD IPS

  Цена 47900 денари

  3. Dell 5587 Gaming 5 Series

  Intel Core i7 8750H (6 core, 9 cache
  16GB DDR4
  1000GB HDD + 256GB SSD
  GE FORCE GTX1060 6GB DDR5
  15.6 FULL HD IPS

  Eкстра цена 64490 денари

  4. Dell XPS13

  Intel Core i7 8550
  8GB DDR4
  256GB SSD
  13.3 FULL HD 1920х1080

  Екстра цена 83990 денари

  5. Dell 5587 Intel Core i9

  Anhoch PC Market Online - Notebook Dell 5587 G5 Gaming i9-8950HK 16GB/1TB+256GB/GTX1060 6GB/15.6" FullHD IPS/BacklitKB/Black

  Intel Core i9 8950H (6 core, 12
  16GB DDR4
  1000GB HDD + 256GB SSD
  GE FORCE GTX1060 6GB DDR5
  15.6 FULL HD 60Hz Display

  Eкстра цена
   
 15. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  496
  423
  25 Мај 2013
  Машко
  На DMarinov му/ѝ се допаѓа ова.
 16. gordon freeman

  gordon freeman
  Gaining Experience

  113
  54
  1 Јули 2011
  На леновото е IPS панел или?
   
 17. Трајче Дрварчето

  Трајче Дрварчето
  Practice makes perfect

  780
  1,614
  3 ноември 2012
  Машко
  Кодош

Сподели

Вчитување...