Нови канали на Телекабел

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од Cika, 30 Декември 2012.

 1. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,064
  549
  8 Декември 2009
  Од 01.01.2013, Nat Geo, Nat Geo Wild и 24Kitchen ќе бидат заменети со Discovery, Discovery travel и Animal Planet. Исто така, од први ќе можеме да гледаме и SportKlub Prime.
  Ова е супер за оние што се по спортот и што сакаат да гледаат документарци, така што од мене +1 за оваа ангажираност на Телекабел.
   
  На EricTheKing7 и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 2. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,004
  3,288
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Па каде ќе го гледам Рудолф и No Reservations?
   
  Alucard, prichina и на malimali им се допаѓа ова.
 3. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,064
  549
  8 Декември 2009
  Е сега тоа е проблемот, неможат да се задоволат сите вкусови.
   
 4. nvidia88

  nvidia88
  Gaining Experience

  426
  259
  16 Септември 2010
  Машко
  Pc
  Баш ги тргаат тие канали што се занимливи а има куп што не требаат pr :planeta и некој други,голема штета за Nat Geo, Nat Geo Wild и 24Kitchen
   
  На Alucard и Necromancer им се допаѓа ова.
 5. EricTheKing7

  EricTheKing7
  Intern

  82
  23
  28 ноември 2012
  Машко
  Мило ми е што ќе го има и СК Прајм ќе се гледаат сите натпревари од АНглиското и Шпанското првенство на ТВ нема да мора да се троши нет за стримови. :cool:
   
 6. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,751
  4,960
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  24 kitchen треба да остане...ах, какви вкусови имаат тие од телекабел..
   
  На Alucard и Necromancer им се допаѓа ова.
 7. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,619
  1,313
  22 oктомври 2012
  Машко
  Е*ати одлуката е*ати, од сите 1000 канали, најдоа да ги тргнат баш тие два што ги гледам, и 24Kitchen што ја држи жена ми мирна... Кој само стои зад ова :mad:
   
  На hebocig, Necromancer, masterficx и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Despodov

  Despodov
  Intern

  88
  45
  14 Јули 2011
  Машко
  Добро е што ќе ја вратат Discovery само таа и SportKlub ги гледам :)
   
 9. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,360
  189
  22 Декември 2007
  Лол, зошто да го тргнат NatGeo? Ако мене некој ме прашува, тоа е вистинската програма за наука, Discovery стана тапа.
   
  krema, Boldozer, Sukhoi и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Sukhoi

  Sukhoi
  On your way to fame

  1,568
  918
  16 Јуни 2010
  А што чекаат, максот, бумот и близу за спорт клуб прајм. Треба ли покани да им пишуваме, па се знае дека народот сака да гледа спорт клуб
   
 11. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  4,458
  7,643
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Сигурно им се виделе скапи лиценците, па заменуваат со поевтини, да не кажам ѓубре. Ако воопшто плаќаат лиценци (во тој случај си нашле некои за кои нема да ги гонат). Мое мислење.
   
  На Necromancer и Alucard им се допаѓа ова.
 12. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,274
  5,032
  24 Март 2009
  Машко
  Ма дај бе! Баш NatGeo најдоа да го тргнат! Единствениот канал што го гледам кога гледам телевизор, а тоа да не е на плеерот.
  Сите 50-60 канали што ги имаат сите заедно не вредат колку NatGeo, и баш тој најдоа да го тргнат. Морони.
   
  На Alucard му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,619
  1,313
  22 oктомври 2012
  Машко
  Затоа MVGroup, и што ги вртам Телекабел... Да не мораше да се плаќа TV за да имаш интернет, уште во старт немаше да ставам TV од Телекабел...
   
 14. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,274
  5,032
  24 Март 2009
  Машко
  Името на темава е погрешно. Треба да биде "лелекабел го укинува најдобриот канал"
   
  На Sukhoi и Alucard им се допаѓа ова.
 15. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,064
  549
  8 Декември 2009
  Телекабел целат кон оние што гледаат фудбал и други спортови, и им носат поголема гледаност од ние NatGeo што гледаме. Тоа е.
   
 16. kjosmofon

  kjosmofon
  Unbeatable

  3,750
  5,620
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Fu** me nema povekje bez rezervacija i nema natgeo, discavery 50% od vremeto si pravat sopstveni reklami drugoto vreme 2 serii vrtat
  a sport i kompletno da ukinat nema da primetam
   
 17. Sylvester

  Sylvester
  Intern

  417
  33
  24 Март 2009
  Машко
  Студент
  Многу тапа одлука.... Не ми е јасно како може други оператори да ги нудат и Nat Geo и Discovery, а телекабел само еден од овие два документарни канала. :(

  Кога се јавив ми кажаа дека наводно за МК некој друг ги откупил правата за емитување на Nat Geo и Nat Wild.....
   
 18. D3N1EL

  D3N1EL
  On your way to fame

  2,554
  994
  10 Август 2010
  Машко
  Стварно ова е идиотски потег од страна на Телекабел, NatGeo е сто пати боље од дискавери. На дискавери дали 2 програми гледам, додека пак на NatGeo што и да гледам е интересно.

  За среќа не сум на Телекабел.
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Metuzalem

  Metuzalem
  Guru

  4,458
  7,643
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Па, можеле и они да ги откупат (со пари се` се решава) или барем да откупат некои други добри... Спаднавме на евтини травел ѓубриња. Не е дека немаат пари, по иницијалната инвестиција за полагање кабли, секој месец им се слива чиста пара, а колку што гледам не трошат многу на високостручна техничка поддршка.
   
 20. stefan_v

  stefan_v
  On your way to fame

  1,358
  527
  3 Мај 2010
  Машко
  Јас сум ЗА да се направи онлајн телевизија(нешто како нетфликс во америка) и да може да се гледаат каналите вистински што вреди. Навистина неможат да се задоволат сите вкусови во обична телевизија, али вака би имало компромис. Бар гледаш тоа што ти чини.
  Вака коа некој ќе смени ми оди ненормално на нерви. :mad: :mad: :mad:
   
 21. lamja

  lamja
  Gaining Experience

  424
  181
  1 oктомври 2008
  Машко
  znaes deka se smesni ova telekabelov mislam najsmesni:)
   
 22. Sukhoi

  Sukhoi
  On your way to fame

  1,568
  918
  16 Јуни 2010
  Комплетно се согласувам. Discovery Channel у задњо време освен некои глупи емисии ништо друго не дава. Само 2,3 емисии се така вредни за гледање, а остананите безвезе. Nat Geo и Nat Geo Wild се ептен бољи, највеќе приметувам по тоа што кога и да пуштам Nat Geo увек ја загледувам емисијата, а оваму мењам посебно ме нервираат рибарите или пак оние со чопери....
  Среќа овие од Близу немаат абер од трзање канали, само додаваат гледам сега со овие албанскиве заедно нудат около 150 дигитални канали исто ко у Бугарија.
   
  shemko, RagingDemon и на 386ka им се допаѓа ова.
 23. hebocig

  hebocig
  Gaining Experience

  647
  132
  7 Јануари 2010
  Машко
  Дали само на CRT телевизорите се губат канали и нонстоп треба да се носи ресиверот во централа за да се направи?
   
 24. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,274
  5,032
  24 Март 2009
  Машко
  Не, телевизорот нема врска каков е
   
  На hebocig му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели