1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови и половни ПЦ делови по екстра цени

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Jokerski, 1 Септември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  MSI C236A Workstation (MS-7998) 6000 ден. има гаранција уште година две... купена 2017
  Intel Xeon E3 1225V5 3.3 GHz 4 cores 4 threads 9500 ден. има гар. уште год. две... купен 2017 ***** НОВА ЦЕНА *****
  Crucial DDR4 16GB (2x8GB) DIMM 288 pin 2133 MHz / PC4 ECC - 9000 ден. има гаранција уште година две... купена 2017
  PSU ANTEC EA-650W Platinum 3000 ден. без гаранција во топ состојба
  HDD Western Digital 2TB RED WD20EFRX 4000 ден. нов со гаранција
  HDD Western Digital 2TB RED WD20EFRX 4000 ден. нов со гаранција
  HDD Western Digital 1TB Blue WD10EZEX 2000 ден. нов со гаранција
  HDD Western Digital 2TB Green WD20EZRX 2300 ден. половен без мана
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 400 ден. половна
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 400 ден. половна
  RAM G.skill F3-1600C11S-4GIS 1200 ден. нова со гаранција
  RAM G.skill F3-1600C11S-4GNT 1200 ден. нова со гаранција
   
  На GeraltOfRivia106, zak1711, BlackOuttheWoRlD и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
 3. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  MSI C236A Workstation (MS-7998) 6000 ден. има гаранција уште година две... купена 2017
  Intel Xeon E3 1225V5 3.3 GHz 4 cores 4 threads 9500 ден. има гар. уште год. две... купен 2017
  Crucial DDR4 16GB (2x8GB) DIMM 288 pin 2133 MHz / PC4 ECC - 9000 ден. има гаранција уште година две... купена 2017
  PSU ANTEC EA-650W Platinum 3000 ден. без гаранција во топ состојба
  HDD Western Digital 2TB RED WD20EFRX 4000 ден. нов со гаранција
  HDD Western Digital 2TB RED WD20EFRX 4000 ден. нов со гаранција
  HDD Western Digital 1TB Blue WD10EZEX 2000 ден. нов со гаранција
  HDD Western Digital 2TB Green WD20EZRX 2300 ден. половен без мана
  HDD Toshiba DT01ACA200 2TB 2500 ден. половен без мана ***** НОВO *****
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 400 ден. половна
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 400 ден. половна
  RAM G.skill F3-1600C11S-4GIS 1200 ден. нова со гаранција
  RAM G.skill F3-1600C11S-4GNT 1200 ден. нова со гаранција
   
  На BlackOuttheWoRlD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  MSI C236A Workstation (MS-7998) 6000 ден. има гаранција уште година две... купена 2017
  Intel Xeon E3 1225V5 3.3 GHz 4 cores 4 threads 9500 ден. има гар. уште год. две... купен 2017
  Crucial DDR4 16GB (2x8GB) DIMM 288 pin 2133 MHz / PC4 ECC - 9000 ден. има гаранција уште година две... купена 2017
  PSU ANTEC EA-650W Platinum 3000 ден. без гаранција во топ состојба
  HDD Western Digital 2TB RED WD20EFRX 4000 ден. нов со гаранција
  HDD Western Digital 2TB RED WD20EFRX 4000 ден. нов со гаранција
  HDD Western Digital 1TB Blue WD10EZEX 2000 ден. нов со гаранција
  HDD Western Digital 2TB Green WD20EZRX 2300 ден. половен без мана
  HDD Toshiba DT01ACA200 2TB 2500 ден. половен без мана ***** НОВO *****
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 400 ден. половна
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 400 ден. половна
  RAM G.skill F3-1600C11S-4GIS 1200 ден. нова со гаранција Продадено
  RAM G.skill F3-1600C11S-4GNT 1200 ден. нова со гаранција
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
 6. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  MSI C236A Workstation (MS-7998) 6000 ден. има гаранција уште година две... купена 2017 Продадено
  Intel Xeon E3 1225V5 3.3 GHz 4 cores 4 threads 9500 ден. има гар. уште год. две... купен 2017 Продадено
  Crucial DDR4 16GB (2x8GB) DIMM 288 pin 2133 MHz / PC4 ECC - 9000 ден. има гаранција уште година две... купена 2017 Продадено
  PSU ANTEC EA-650W Platinum 3000 ден. без гаранција во топ состојба
  HDD Western Digital 2TB RED WD20EFRX 4000 ден. нов со гаранција Продадено
  HDD Western Digital 2TB RED WD20EFRX 4000 ден. нов со гаранција Продадено
  HDD Western Digital 1TB Blue WD10EZEX 2000 ден. нов со гаранција Продадено
  HDD Western Digital 2TB Green WD20EZRX 2300 ден. половен без мана
  HDD Toshiba DT01ACA200 2TB 2500 ден. половен без мана ***** НОВO *****
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 400 ден. половна
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 400 ден. половна
  RAM G.skill F3-1600C11S-4GNT 1200 ден. нова со гаранција Продадено
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  PSU ANTEC EA-650W Platinum 2500 ден. без гаранција во топ состојба
  HDD Western Digital 2TB Green WD20EZRX 1800 ден. половен без мана
  HDD Toshiba DT01ACA200 2TB 2000 ден. половен без мана
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 300 ден. половна
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 300 ден. половна
   
 8. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  PSU ANTEC EA-650W Platinum 2500 ден. без гаранција во топ состојба
  HDD Western Digital 2TB Green WD20EZRX 1600 ден. половен без мана
  HDD Toshiba DT01ACA200 2TB 1800 ден. половен без мана
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 300 ден. половна
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 300 ден. половна
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  PSU ANTEC EA-650W Platinum 2500 ден. без гаранција во топ состојба
  HDD Western Digital 2TB Green WD20EZRX 1600 ден. половен без мана
  HDD Toshiba DT01ACA200 2TB 1800 ден. половен без мана ПРОДАДЕНО
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 300 ден. половна
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 300 ден. половна
   
 10. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  PSU ANTEC EA-650W Platinum 2500 ден. без гаранција во топ состојба
  HDD Western Digital 2TB Green WD20EZRX 1600 ден. половен без мана
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 300 ден. половна
  RAM PQI DDR2-800U 1GB 300 ден. половна
   
Слични теми
 1. Dinamit
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  2,181
Вчитување...

Сподели

Вчитување...