• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нови и половни M.2 SSD-а (NVMe и SATA)

 • Ја почнал/а темата gOJDO
 • Време на почнување
 • Ја почнал/а темата
 • #26

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Донесени нови SSD-а. На продажба:

1) 15x Samsung PM871b 256GB M.2 AHCI - нови, 3000 денари парче, 1 година гаранција
2) 8x SK Hynix SC308 128GB M.2 AHCI - половни - 1200 денари парче, 3 месеци гаранција

цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #27

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Донесени и нови NVMe SSD-а. На продажба:

1) 5x Samsung PM991 256GB M.2 NVMe - нови, 3800 денари парче, 1 година гаранција
2) 12x Samsung PM871b 256GB M.2 AHCI - нови, 3000 денари парче, 1 година гаранција
3) 8x SK Hynix SC308 128GB M.2 AHCI - половни - 1200 денари парче, 3 месеци гаранција

цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #28

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Дел од SSD-aтa се продадени. На SC308 им е намалена цената:

1) 2x Samsung PM991 256GB M.2 NVMe - нови, 3800 денари парче, 1 година гаранција
2) 7x Samsung PM871b 256GB M.2 AHCI - нови, 3000 денари парче, 1 година гаранција
3) 8x SK Hynix SC308 128GB M.2 AHCI - половни - 1100 денари парче, 3 месеци гаранција

цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #29

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Донесени нови SSD-а, по повеќе парчиња:

1) Samsung 970 Evo Plus 500GB NVMe - ново, 7700 денари, 2 години гаранција
2) SK Hynix PC601 512GB M.2 NVMe - ново, 4800 денари, 2 години гаранција
3) Samsung PM991 256GB M.2 NVMe - нови, 3700 денари , 1 година гаранција
4) Samsung PM871b 256GB M.2 AHCI - нови, 3000 денари, 1 година гаранција
5) Toshiba THNSNK256GVN8 256GB M.2 AHCI - половни, 2000 денари, 3 месеци гаранција
6) LiteOn CV3-8D128-11 M.2 AHCI - половни - 1200 денари парче, 3 месеци гаранција
7) Toshiba THNSNJ128GVNU 128GB M.2 AHCI - половни - 1100 денари парче, 3 месеци гаранција
8) SK Hynix SC308 128GB M.2 AHCI - половни - 1100 денари парче, 3 месеци гаранција

цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #30

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Некои цени малку намалени. На продажба:

1) Samsung 970 Evo Plus 500GB NVMe - ново, 7500 денари, 2 години гаранција
2) SK Hynix PC601 512GB M.2 NVMe - ново, 4800 денари, 2 години гаранција
3) Samsung PM991 256GB M.2 NVMe - нови, 3600 денари , 1 година гаранција
4) Samsung PM871b 256GB M.2 AHCI/SATA - нови, 3000 денари, 1 година гаранција
5) Toshiba THNSNK256GVN8 256GB M.2 AHCI/SATA - половни, 1900 денари, 3 месеци гаранција
6) LiteOn CV3-8D128-11 M.2 AHCI/SATA - половни - 1200 денари парче, 3 месеци гаранција
7) Toshiba THNSNJ128GVNU 128GB M.2 AHCI/SATA - половни - 1100 денари парче, 3 месеци гаранција
8) SK Hynix SC308 128GB M.2 AHCI/SATA - половни - 1100 денари парче, 3 месеци гаранција

Цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,222
10,169
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Некои цени малку намалени. На продажба:

1) Samsung 970 Evo Plus 500GB NVMe - ново, 7500 денари, 2 години гаранција
2) SK Hynix PC601 512GB M.2 NVMe - ново, 4800 денари, 2 години гаранција
3) Samsung PM991 256GB M.2 NVMe - нови, 3600 денари , 1 година гаранција
4) Samsung PM871b 256GB M.2 AHCI/SATA - нови, 3000 денари, 1 година гаранција
5) Toshiba THNSNK256GVN8 256GB M.2 AHCI/SATA - половни, 1900 денари, 3 месеци гаранција
6) LiteOn CV3-8D128-11 M.2 AHCI/SATA - половни - 1200 денари парче, 3 месеци гаранција
7) Toshiba THNSNJ128GVNU 128GB M.2 AHCI/SATA - половни - 1100 денари парче, 3 месеци гаранција
8) SK Hynix SC308 128GB M.2 AHCI/SATA - половни - 1100 денари парче, 3 месеци гаранција

Цените се фиксни
075 437-061, Кирил
Овие ти се сите M.2 ако добро гледам? Имаш нешто 250Gb SATA?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #32

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
 • Ја почнал/а темата
 • #33

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба:

1) Samsung 970 Evo Plus 500GB NVMe - ново, 7400 денари, 2 години гаранција
2) SK Hynix PC601 512GB M.2 NVMe - ново, 4700 денари, 2 години гаранција
3) Sandisk X300 512GB M.2 AHCI/SATA - половно, 3000 денари , 3 месеци гаранција
4) Samsung PM871b 256GB M.2 AHCI/SATA - нови, 3000 денари, 1 година гаранција
5) Toshiba THNSNK256GVN8 256GB M.2 AHCI/SATA - половни, 1900 денари, 3 месеци гаранција
6) LiteOn CV3-8D128-11 M.2 AHCI/SATA - половни - 1200 денари парче, 3 месеци гаранција
7) Toshiba THNSNJ128GVNU 128GB M.2 AHCI/SATA - половни - 1100 денари парче, 3 месеци гаранција
8) SK Hynix SC308 128GB M.2 AHCI/SATA - половни - 1100 денари парче, 3 месеци гаранција

Цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #34

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Мало понижење на цените:

1) Samsung 970 Evo Plus 500GB NVMe - ново, 7300 денари, 2 години гаранција
2) Sandisk X300 512GB M.2 AHCI/SATA - половно, 3000 денари , 3 месеци гаранција
3) Samsung PM871b 256GB M.2 AHCI/SATA - нови, 3000 денари, 1 година гаранција
4) Toshiba THNSNK256GVN8 256GB M.2 AHCI/SATA - половни, 1900 денари, 3 месеци гаранција
5) LiteOn CV3-8D128-11 M.2 AHCI/SATA - половни - 1100 денари парче, 3 месеци гаранција
6) Toshiba THNSNJ128GVNU 128GB M.2 AHCI/SATA - половни - 1000 денари парче, 3 месеци гаранција
7) SK Hynix SC308 128GB M.2 AHCI/SATA - половни - 1000 денари парче, 3 месеци гаранција

Цените се фиксни
075 437-061, Кирил
 
 • Ја почнал/а темата
 • #35

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
bump
 
 • Ја почнал/а темата
 • #36

gOJDO

Epic
23 јануари 2008
9,794
14,732
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
На продажба:

20201019_160305.jpg

1) Samsung 860 1TB M.2 SATA - нови, 9300 денари, 2 години гаранција
2) Samsung 970 Evo Plus 500GB NVMe - нови, 6800 денари, 2 години гаранција
3) Samsung PM961 512GB M.2 NVMe - половни, 4500 денари, 1 месец гаранција
4) Crucial P2 500GB M.2 NVMe - нови, 4000 денари, 2 години гаранција
5) Kingston A2000 500GB M.2 NVMe - нови, 3700 денари, 2 години гаранција
6) Samsung PM871b 256GB M.2 AHCI/SATA - нови, 2700 денари, 1 година гаранција
7) Transcednd 430S 256GB M.2 AHCI/SATA 2042 (short) - нови, 2600 денари, 2 години гаранција
8) Samsung PM961 256GB M.2 NVMe - половни, 2300 денари, 1 месец гаранција
9) Toshiba THNSN256GPUK 256GB M.2 NVMe - половни, 2200 денари, 3 месеци гаранција
10) Toshiba THNSNK256GVN8 256GB M.2 AHCI/SATA - половни, 1800 денари, 1 месец гаранција
11) Sandisk X300 256GB M.2 AHCI/SATA - половно, 1800 денари , 1 месец гаранција
12) LiteOn CV3-8D128-11 M.2 AHCI/SATA - половни - 1100 денари парче, 1 месец гаранција
13) Toshiba THNSNJ128GVNU 128GB M.2 AHCI/SATA - половни - 1000 денари парче, 1 месец гаранција
14) SK Hynix SC308 128GB M.2 AHCI/SATA - половни - 1000 денари парче, 3 месеци гаранција

Цените се фиксни.
075 437-061, Кирил
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,653
Мислења
822,549
Членови
28,294
Најнов член
silverCM
На врв Дно