1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови и половни M.2 SSD-а (NVMe и SATA)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 8 Мај 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам нови, неотпакувани NVME SSD-а, под гаранција.

  1) Western Digital Blue M.2 NVMe 500GB - две години гаранција, 4800 денари
  2) Samsung 970 Evo M.2 NVMe 250GB - 22 месеци гаранција, 4500 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 8 Мај 2019
  На Rikimaru, Efrem, DennyMK и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Samsung 970 Evo M.2 NVMe 500GB купено пред пола година, под гаранција уште годинаипол, 6000 денари
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1) HP EX900 500GB NVMe - ново, 3 год гаранција = 4800 денари
  1) HP EX900 250GB NVMe - ново, 3 год гаранција = 2700 денари
   
  На Tajson и Oktar им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1) HP EX900 500GB NVMe - ново, 3 год гаранција = 4700 денари
  1) HP EX900 250GB NVMe - ново, 3 год гаранција = 2700 денари

  075 437-061, Кирил
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  1) HP EX900 500GB NVMe - ново, 3 год гаранција = 4600 денари
  1) HP EX900 250GB NVMe - ново, 3 год гаранција = 2600 денари

  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 24 Јули 2019
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  HP SSD-ата се продадени. На продажба:

  1) Western Digital Blue M.2 NVMe 500GB - три години гаранција, 4700 денари
   
  Последна промена: 28 Јули 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Western Digital Blue M.2 NVMe 500GB - три години гаранција, 4800 денари
  2) HP EX900 500GB NVMe - ново, 3 год гаранција = 4700 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Samsung PM981 512GB NVMe - ново, 3 години гаранција - 5700 денари
  2) HP EX900 500GB NVMe - ново, 3 години гаранција - 4600 денари
  3) Samsung PM981 256GB NVMe - ново, 3 години гаранција - 3000 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  gremlin, Ace Lud, Arabian и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Crucial P1 1TB NVMe - ново, 3 години гаранција - 8300 денари
  2) Samsung PM981 512GB NVMe - ново, 3 години гаранција - 5700 денари
  3) HP EX900 500GB NVMe - ново, 3 години гаранција - 4600 денари
  4) Samsung PM981 256GB NVMe - ново, 3 години гаранција - 3000 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Crucial P1 1TB NVMe - ново, 3 години гаранција - 8200 денари
  2) Samsung PM981 512GB NVMe - ново, 3 години гаранција - 5700 денари
  3) Samsung PM981 256GB NVMe - ново, 3 години гаранција - 3000 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продадени претходните, донесени нови со повисока (влезна) цена:

  1) 2x Samsung PM981 256GB NVMe (OEM верзија на 970 EVO)- ново, 3 години гаранција - 3400 денари
  2) SK Hynix 256GB NVMe - половно, 3 месеци користено, под гаранција 3 години без 3 месеци - 2300 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 23 Септември 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x Samsung PM981 512GB NVMe (OEM верзија на 970 EVO)- ново, 3 години гаранција - 6000 денари
  2) 2x Samsung PM981 256GB NVMe (OEM верзија на 970 EVO)- ново, 3 години гаранција - 3400 денари
  3) SK Hynix 256GB NVMe - половно, 3 месеци користено, под гаранција 3 години без 3 месеци - 2300 денари
  4) 3x Micron 1300 256GB M.2 SATA - нови, 2 (или 3) години гаранција - 2300 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 28 Септември 2019
  На TATA_MATA и GGTT1 им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 2x Samsung PM981 256GB NVMe (OEM верзија на 970 EVO)- ново, 3 години гаранција - 3300 денари
  2) SK Hynix 256GB NVMe - половно, 3 месеци користено, под гаранција 3 години без 3 месеци - 2300 денари
  3) 3x Micron 1300 256GB M.2 SATA - нови, 2 (или 3) години гаранција - 2300 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x Samsung 970 EVO Plus 250GB M.2 NVMe - ново, 3 години гаранција - 4500 денари
  2) 3x Micron 1300 256GB M.2 SATA - нови, 2 (или 3) години гаранција - 2300 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продадено 970 evo plus 1TB.

  На продажба:

  1) 1x Kingston KC2000 500GB M.2 NVMe - ново, 1 година гаранција - 5000 денари
  2) 1x Samsung 970 EVO Plus 250GB M.2 NVMe - ново, 3 години гаранција - 4400 денари
  3) 1x Kingston KC2000 2560GB M.2 NVMe - ново, 1 година гаранција - 3000 денари
  4) 3x Micron 1300 256GB M.2 SATA - нови, 2 години гаранција - 2200 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 16 ноември 2019
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x Samsung 970 EVO Plus 250GB M.2 NVMe - ново, 3 години гаранција - 4400 денари
  2) 1x Kingston KC2000 2560GB M.2 NVMe - ново, 1 година гаранција - 3000 денари
  3) 3x Micron 1300 256GB M.2 SATA - нови, 2 години гаранција - 2200 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 16 ноември 2019
 17. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 1x Samsung 981 512GB M.2 NVMe - ново, 2 години гаранција - 5500 денари
  2) 3x Micron 1300 256GB M.2 SATA - нови, 2 години гаранција - 2200 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 16 ноември 2019
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) резервиран Intel SSD 6 660P 1TB М.2 NVMe - ново, 2 години гаранција - 6400 денари
  2) 1x Samsung 981 512GB M.2 NVMe - нови, 2 години гаранција - 5400 денари
  3) 1x Micron 1300 256GB M.2 SATA - нови, 2 години гаранција - 2200 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 2 Декември 2019
  На 123456 и GGTT1 им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Претходните SSD-а se продадени. На продажба:

  1) Samsung 970 EVO Plus 500GB М.2 NVMe - нови, 2 години гаранција - 7000 денари
  2) Samsung 970 EVO Plus 250GB М.2 NVMe - ново, 2 години гаранција - 4500 денари
  3) Samsung 981 256GB M.2 NVMe - ново, 2 години гаранција - 3800 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  cipiripi, CrazyAce, PC_GAMER и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Samsung 981 256GB M.2 NVMe - ново, 2 години гаранција - 3800 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 22 Февруари 2020
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Претходните SSD-а se продадени. На продажба:

  1) Samsung 970 EVO Plus 500GB М.2 NVMe - нови, 2 години гаранција - 7000 денари
  2) Sandisk X300 512GB М.2 AHCI - половно, - 3000 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 24 Март 2020
  На sierra117 и GGTT1 им се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Samsung 970 EVO Plus 500GB М.2 NVMe - нови, 2 години гаранција - 7000 денари
  2) Sandisk X300 512GB М.2 AHCI - половно, - 3000 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Samsung PM981 256GB М.2 NVMe - нови, 2 години гаранција - 3400 денари
  3) Sandisk X300 512GB М.2 AHCI - половно - 3000 денари
  4) Sandisk X400 256GB M.2 AHCI - половно - 2000 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) Samsung PM981 256GB М.2 NVMe - нови, 2 години гаранција - 3700 денари
  4) Sandisk X400 256GB M.2 AHCI - половно - 2000 денари

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,240
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) 10x SK Hynix SC308 128GB M.2 AHCI - половно - 1200 денари, 3 месеци гаранција

  цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 27 Април 2020

Сподели

Вчитување...