1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови и половни кулери за процесори AMD и Intel

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 18 Мај 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,281
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам повеќе нови половни кулери за процесори Intel и AMD:

  20200112_200316.jpg

  1) Водено ладење Corsair H110i GT 280mm (2x140), безпрекорно сочувано, купено пред двеипол години. Вентилаторите на ладењето се тазе променети со потивки, помоќни и поквалитетни, Noctua NF-P14s redux. Исто така Радиаторот е тазе издуван со компресор за воздух така што ладењето во моментов работи потивко и помоќно споредено со ново...
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x, LGA2011

  corsair3.jpg corsair2.jpg corsair4.jpg corsair1.jpg

  Цена: 5000 денари

  2) MSI Frozr XL 2x120mm, нов, компелтно пакување
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x, LGA2011

  Цена: 3500 денари

  3) Cooler Master Masterliquid ML120L RGB, комплтено пакување, користен една година, под гаранција уште 4 години
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x

  Цена: 2200 денари

  4) ALSEYE H120D CPU Cooler RGB Fan 2x120mm PWM 6 Heat Pipes, користен еден месец

  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2

  Цена: 2000 денари

  5) Arctic Freezer 33 eSports ONE, нов, комплетно пакување
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x

  Цена: 1900 денари

  6) Deepcool GamerStorm Gabriel ITX, нов (монтиран и демонтиран веднаш без да се уклучи), комплетно пакување

  Mounting за AMD AM3/AM2 и Intel LGA115x

  Цена: 1500 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 12 Јануари 2020
  На gremlin, Draynor, Lazarko и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  Го имаш сеуште? И дали пасува на z 370?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,281
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Да и да.
   
  На gocetan му/ѝ се допаѓа ова.
 4. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  Дали на моево гупаво куќиште може да се монтира тој кулер? Што модел е незнам .
  Дали и црецата ке стигнат и сл те молам види и кажи ми. 20190928_191436.jpg 20190928_191428.jpg 20190928_191418.jpg 20190928_191402.jpg
   
 5. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  340
  164
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Ко шо пулам,теоретски да ама тие каблите ке треба од друго место да ги пуштиш и предниот дел на кујќиштето да го отвориш.
  Сликај и горниот дел да видиме дали таму има некоја шанса
   
  На dejan_str му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,861
  8 Април 2011
  Машко
  На горниот дел нема решетка само на предниот. Готово го земам удирај клуч на темава.
   
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,281
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба 5 кулери за процесор
  20200112_200316.jpg

  1) Водено ладење Corsair H110i GT 280mm (2x140), безпрекорно сочувано, купено пред двеипол години. Вентилаторите на ладењето се тазе променети со потивки, помоќни и поквалитетни, Noctua NF-P14s redux. Исто така Радиаторот е тазе издуван со компресор за воздух така што ладењето во моментов работи потивко и помоќно споредено со ново...
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x, LGA2011

  Цена: 5000 денари

  2) MSI Frozr XL 2x120mm, нов, компелтно пакување
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x, LGA2011

  Цена: 3500 денари

  3) Cooler Master Masterliquid ML120L RGB, комплтено пакување, користен една година, под гаранција уште 4 години
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x

  Цена: 2200 денари

  4) ALSEYE H120D CPU Cooler RGB Fan 2x120mm PWM 6 Heat Pipes, користен еден месец

  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2

  Цена: 2000 денари

  5) резервиран - Arctic Freezer 33 eSports ONE, нов, комплетно пакување
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x

  Цена: 1900 денари

  6) Deepcool GamerStorm Gabriel ITX, нов (монтиран и демонтиран веднаш без да се уклучи), комплетно пакување

  Mounting за AMD AM3/AM2 и Intel LGA115x

  Цена: 1500 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 12 Јануари 2020
  На Pane-G, Ace Lud, [email protected] и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,281
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) MSI Frozr XL 2x120mm, нов, компелтно пакување
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x, LGA2011
  Цена: 3500 денари

  2) Cooler Master Masterliquid ML120L RGB, комплтено пакување, користен една година, под гаранција уште 4 години
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x
  Цена: 2200 денари

  3) ALSEYE H120D CPU Cooler RGB Fan 2x120mm PWM 6 Heat Pipes, користен еден месец

  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2
  Цена: 2000 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,281
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) MSI Frozr XL 2x120mm, нов, компелтно пакување
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x, LGA2011
  Цена: 3500 денари

  2) ALSEYE H120D CPU Cooler RGB Fan 2x120mm PWM 6 Heat Pipes, користен еден месец

  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2
  Цена: 2000 денари

  3) Scythe Mugen 3B 6 Heat Pies 120mm

  Mounting за Intel LGA115x
  Цена: 1800 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  Последна промена: 17 Февруари 2020
  На gremlin и GGTT1 им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,281
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) MSI Frozr XL 2x120mm, нов, компелтно пакување
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x, LGA2011
  Цена: 3500 денари

  2) ALSEYE H120D CPU Cooler RGB Fan 2x120mm PWM 6 Heat Pipes, користен еден месец

  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2
  Цена: 2000 денари

  3) Scythe Mugen 3B 6 Heat Pies 120mm

  Mounting за Intel LGA115x
  Цена: 2000 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,281
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) MSI Frozr XL 2x120mm, нов, компелтно пакување
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x, LGA2011
  Цена: 3500 денари

  2) Scythe Mugen 3B 6 Heat Pies 120mm, користен 1 месец

  Mounting за Intel LGA115x
  Цена: 2000 денари

  3) Cooler Master Hyper 812S 120mm
  Mounting за Intel LGA115x
  Цена: 1700 денари


  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,686
  14,281
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На продажба:

  1) MSI Frozr XL 2x120mm, нов, компелтно пакување
  Mounting за AMD AM4/AM3/AM2 и Intel LGA115x, LGA2011
  Цена: 3500 денари

  2) Cooler Master Hyper 812S 120mm
  Mounting за Intel LGA115x
  Цена: 1700 денари

  Цените се фиксни
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...