1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Нови и половни делови за ПЦ (РАМ, ХДД)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Jokerski, 2 Јануари 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  731
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  RAM G.skill 8GB DDR3 1600mhz F3-1600C11S-8GNT - 2400 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА
  RAM G.skill 8GB DDR4 2400mhz F4-2400C15S-8GNT - 3400 ден НОВ СО ГАРАНЦИЈА
  HDD Samsung Spinpoint ST500LM012 500GB 2.5" - 1400 ден половен без мана (слики во ПП)
  RAM 2GB HYNIX HMT325S6BFR8C SO-DIMM DDR3 1333mhz - 600 ден половни
  RAM 2GB HYNIX HMT325S6BFR8C SO-DIMM DDR3 1333mhz - 600 ден половни
   

Сподели

Вчитување...