• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Нови и неупотребувани

 • Ја почнал/а темата
 • #1

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Пишете ми за што поточно ви треба повеќе слики и точни модели ако не се познава на сликите... Само розевата торбичка со микрофон и рамката за слики се употребувани.
 

Атачменти

 • Ја почнал/а темата
 • #3

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Камерата за во кола, која цена ?
Нова купена е 1.500 денари... Никогаш не отворена дури ни пробана... 1.200 денари

Real снимање na 720 HD видео со 120 степени ротирачка леќа за широк кадар. IR денско и ноќно снимање. Автоматски снимање со стартување на автомобилот.
Снимање на звук и снимање во реално време.
Држач со кој можете да ја аплицирате камерата на шалт таблата или на шофершајбната.
Видео формат: AVI
Повторено складирање: 2/5/15 минути
JPEG формат на складирање на слики.
Резолуција на снимање: 1280 x 960 пиксели / 720 x 480 пиксели / 640 x 480 пиксели
Поддршка на SD / МСС картички до 32 GB (SD картичката не е вклучена)
6 LED диоди
120 степени агол на снимање
Извор на енергија: вградена батерија или 12 / 24V напојување од автомобилот
2,5 инчен TFT LCD екран и USB интерфејс
Поддршка во реално време и приказ на датум на видеото Фреквенција: 50HZ / 60HZ
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
460
288
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB watercooler/ deepcool air privremeno
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
Gloway 2x8 @3000
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
Deepcool matrexx 55
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
Hitachi 49" 4k TV
OS
win10
вивакс-от е таблет?
 
 • Ја почнал/а темата
 • #6

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
вивакс-от е таблет?
Рамка за слики

VIVAX IMAGO DPF-001B
Мислењето е автоматски споено:

Камерата за во кола, која цена ?
Понуди цена?
Мислењето е автоматски споено:

Допуна
Мислењето е автоматски споено:

Незнам дали може според модел да ви пишам што е што и слики од интернет или ок е вака... Ако не е бришам пост и ќе го скоцкам домаќински???
 

Атачменти

Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #7

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Дечки ако може бришете го постот нагоре зошто е како на бувљак... Подоле ќе пробам вака да бидам шо ќе се дешава за понатака искуство, ставени се слики од артиклите што ми се на ПРОЦЕНКА. Ако некој се брза и сака да знае одма цена може да провери на интернет зошто скоро све имаме сеуште во продажба. Све е ново и некористено освен PS2-ката, Sweex розевиот MP3 dock, рутерот, рамката за слики и мобилниот (Wifi исто не му работи).


 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #9

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
1.800 денари во продавница... Јас не сум продавница понуди ми цена
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Ставено е Проценка за да склопиме заедно цена... Мене лесно ми е да ги ставам продажните цени но не би ги продал по истата... Би сакал да склопиме заедно цена да биде реална и за вас и за мене. Телефонот е 6.000 го ценам зошто нема ни гребка само Wifi не му работи
 

Garfield'

Gaining Experience
18 јануари 2019
298
73
Blisku Berovo
Ставено е Проценка за да склопиме заедно цена... Мене лесно ми е да ги ставам продажните цени но не би ги продал по истата... Би сакал да склопиме заедно цена да биде реална и за вас и за мене. Телефонот е 6.000 го ценам зошто нема ни гребка само Wifi не му работи
Ме зезаш за 6000 или??
Реално да не те лажам другарот по англија порачува телефони во мк
За 70€ Моторола е6 плус со 4gb ram можеш да земеш.
Ако проценка му бараш
Од 4000-5000... можеш да го продадеш,зависи како е користен и батеријата
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #15

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Ме зезаш за 6000 или??
Реално да не те лажам другарот по англија порачува телефони во мк
За 70€ Моторола е6 плус со 4gb ram можеш да земеш.
Ако проценка му бараш
Од 4000-5000... можеш да го продадеш,зависи како е користен и батеријата
Дојди друже ќе ти го дадам за која цена ти прилега... Не сум да ќарам или слично... Затоа ставив Проценка...
Мислењето е автоматски споено:

Ако имаш паста за процесор или molex у sata ќе го трампаме, ако не дојди така ќе ти го дадам.
Мислењето е автоматски споено:

Цена за Wireless Multimedia remote control?
Понуди цена нешто прифатилива... Нова у продавница е 1.800 денари... Колку мислиш да го таксаме... Имам 2 парчиња
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #16

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
Еве дечки цени... Мислам се реални? Ако некоја цена не ви штима ќе ја наштимаме.


 1. --- 150 денари
 2. --- 600 денари
 3. --- 1.000 денари
 4. --- 200 денари
 5. --- 300 денари
 6. --- 500 денари
 7. --- 1.500 денари
 8. --- 1.300 денари
 9. --- 5.000 денари - Wifi не му работи
 10. --- 600 денари
 11. --- Продадено
 12. --- 400 денари
 13. --- 2.000 денари
 14. --- 700 денари
 15. --- 600 денари
 16. --- 500 денари
 17. --- 700 денари
 18. --- 1.000 денари
 19. --- 1.300 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #17

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
 1. --- 150 денари
 2. --- 600 денари
 3. --- 1.000 денари
 4. --- 200 денари
 5. --- 300 денари
 6. --- 500 денари
 7. --- 1.500 денари - Резервирано
 8. --- 1.300 денари
 9. --- 5.000 денари - Wifi не му работи
 10. --- 600 денари
 11. --- Продадено
 12. --- 400 денари
 13. --- 2.000 денари
 14. --- 700 денари
 15. --- 600 денари
 16. --- 500 денари
 17. --- 700 денари
 18. --- 1.000 денари
 19. --- 1.300 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #18

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #19

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
 1. --- 150 денари
 2. --- 600 денари
 3. --- 1.000 денари
 4. --- 200 денари
 5. --- 300 денари
 6. --- 500 денари
 7. --- 1.500 денари - Продадено
 8. --- 1.300 денари
 9. --- 5.000 денари - Wifi не му работи
 10. --- 600 денари
 11. --- 300 денари - Продадено
 12. --- 400 денари
 13. --- 2.000 денари
 14. --- 700 денари
 15. --- 600 денари
 16. --- 500 денари
 17. --- 700 денари
 18. --- 1.000 денари - Продадено
 19. --- 1.300 денари
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
 1. --- 150 денари - Останати уште 5 количина
 2. --- 600 денари
 3. --- 1.000 денари
 4. --- 200 денари
 5. --- 300 денари
 6. --- 500 денари
 7. --- 1.500 денари - Продадено
 8. --- 1.300 денари
 9. --- 5.000 денари - Wifi не му работи
 10. --- 600 денари
 11. --- 300 денари - Продадено
 12. --- 400 денари - Продадено
 13. --- 2.000 денари
 14. --- 700 денари
 15. --- 600 денари
 16. --- 500 денари
 17. --- 700 денари
 18. --- 1.000 денари - Продадено
 19. --- 1.300 денари
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #21

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,572
Мислења
820,878
Членови
28,235
Најнов член
NikolaJovcevski
На врв Дно