• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Нови графички картички RTX 3060Ti, RTX 3070, RTX 3080 и RTX 3090

 • Ја почнал/а темата
 • #1

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
За 15 до 25 дена очекувам пратка на графички картички MSI RTX 3060Ti и RTX 3070 и тоа следниве модели:

1) MSI Gaming X Trio RTX 3060Ti 8GB = 36000 денари
2) MSI Ventus 2X OC RTX 3070 8GB = 40000 денари
3) MSI Gaming X Trio RTX 3070 8GB = 42500 денари

Гаранција 2 години.

Преднарачки можете да направите по ПП.
Повеќе информации на 075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #2

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Резервирани сите 3060ti. На располагање се останати уште 14х ventus 3070 и 6x gaming trio 3070.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #3

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Останати уште 3x Ventus 3070 и 2x gaming trio 3070. Очекувам нареднава недела да пристигнат.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #4

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Во моментов имам на располагање една Gigabyte GeForce RTX 3080 Eagle OC 10GB, две години гаранција = 56500 денари.
IMG-eabdb7e6199a6525e57dcbb232626eb0-V.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
3080 продадена
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #6

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Останати се уште 3x Ventus 3070, по цена од 40000 денари. Очекувам неделава да пристигнат.

По овие носам уште една пратка. Слободни за преднарачка од нив
1) 15x MSI Gaming X Trio 3070 = 43000 денари
2) 2x MSI Ventus 3X 3080 OC = 54500 денари

Очекувам втората пратка да стигне пред Нова Година.

Цените се фиксни. Преднарачки по ПП или на 075 437-061, Кирил.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #7

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
До Петок очекувам да излезе прва тура од царина. Во меѓувреме на лагер ми се ослободија следниве картички:

1) Gigabyte RTX 3070 Vision WF3 OC = 43500 денари
2) Gigabyte RTX 3080 Vision WF3 OC = 58500 денари

Цените се фиксни.
075 437-061, Кирил.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Резервирана под 2) 3080 Vision
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
20201215_102230.jpg
Двете резервирани
 
 • Ја почнал/а темата
 • #10

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продадени двете Vision картички. Резервирани сите 3080-ки.

Се враќаат за преднарачка 6x MSI Ventus 3070 2X.
1) 9x MSI Gaming X Trio 3070 = 43000 денари
2) 6x MSI Ventus 2X 3070 OC = 40000 денари

Цените се фиксни. Преднарачки по ПП или на 075 437-061, Кирил.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #11

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
После нова година рачунајте 20% нагоре идат цените. Strix не можам да најдам, голема среќа е што овие ги начекав.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Не од вендорс туку од селерс. Вендрос највува проблеми со производство поради преголема побарувачка и проблеми со набавка на мемориски чипови. Од друга страна биткоинот е на историски рекорд, дагот паѓа и ќе се копа појако. Со други зборови цените ќе идат многу нагоре. Се повторува 2018-та.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #14

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Во моментов на лагер за продажба две Gigabyte RTX 3090 Gaming OC 24GB, 110000 денари парче, двете за 215000.

IMG-e51ddda6c03ea25a822150475e7bcae5-V.jpg IMG-6ffefb217d144cb6b25b600ab93e235c-V.jpg IMG-bcbfcb820dc87a58e598c906d835668a-V.jpg
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #15

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Двете 3090 се резервирани.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #16

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
IMG-6f122c44cc547b0561238f58a5383e1a-V.jpg

Стигна прва тура картички. Вечер во 9 ќе бидам во Скопје и може да се подигнат.
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #17

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Резервациите на некои картички беа откажани. На лагер за продажба:
1) 3x 3070 MSI Gaming X Trio = 42500 денари
2) 6x 3070 MSI Ventus 2X OC = 40000 денари

Цените се фиксни
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
262
112
Ех, да имав 40.000.
Се извинувам што е off-topic.

Резервациите на некои картички беа откажани. На лагер за продажба:
1) 3x 3070 MSI Gaming X Trio = 42500 денари
2) 6x 3070 MSI Ventus 2X OC = 40000 денари

Цените се фиксни
 
 • Ја почнал/а темата
 • #20

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Пристигната нова тура на графички картички MSI Gaming X Trio 3070. Цената е повисока за 1000 денари, поточно 43500 денари(фиксно) по карта.

20201224_163440.jpg


075 437-061, Кирил
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #21

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Продадени/резервирани сите графички картички од последната тура.

Наредна пратка очекувам на 4-ти или 5-ти Јануари. Цената(согласно набавната) е покачена и ќе биде 44500 денари по картичка.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #22

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
Новата пратка која пристигна е практично продадена(уште пред да пристигне). Наредно за 5 дена очекуваме пратка:

1) Gigabyte RTX 3070 Gaming OC = 44500 денари

А за 10 дена очекуваме пратка со:

2) MSI RTX 3070 Ventus 3X OC = 43000 денари


Цените се фиксни,
резервација со капар/аванс
 
Последна промена:
 • Ја почнал/а темата
 • #23

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,003
15,932
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
резервирани сите картички кои ги очекувам. За наредната пратка ќе пишам дополнително, чекам нови (покачени) цени.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,123
Мислења
838,827
Членови
29,033
Најнов член
Newlearner
На врв Дно