• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Нови Gaming лаптопи HP Pavilion, Аsus ROG, TUF и Маcbook Air M1.

Статус
Затворена за нови мислења.

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
384
456
На продажба нови гејминг лаптопи oд моделите на Hp Pavilion Gaming, Аsus ROG и Asus TUF
како и можност за нарачка на Apple Macbook Air.

1. HP Pavilion Gaming 15-ec1002 ( 1 парче) продаден

AMD RYZEN 4800H
8GB Ram DDR4 (no slot free)
256GB SSD
GTX 1650Ti 4GB ddr5
15.6 FULL HD 220 nits

Цена

2. Asus ROG Strix G15 (2 парчиња) 1 резервиран


AMD RYZEN 4800H ( 8 cores)
8GB Ram DDR4 ( 1 slot free)
1000GB SSD nvme
RTX 3050Ti 4GB ddr 6
Dolby Digital ATMOS
15.6 FULL HD 144Hz

Екстра Цена

3.ASUS ROG Strix G713IE-HX014
( 2 парчиња)


AMD RYZEN 7 4800H
16GB Ram DDR4
500GB SSD
RTX 3050Ti 4GB ddr6
17.3 FULL HD 144Hz

Eкстра цена

4. Asus ROG Strix G15 ( 3 парчиња) 1 резервиран

AMD RYZEN 4800H ( 8 cores)
32GB Ram DDR4 ( 1 slot free)
1000GB SSD nvme
RTX 3050Ti 4GB ddr 6
Dolby Digital ATMOS
15.6 FULL HD 144Hz

Екстра Цена

5. Asus TUF Dash (1 парче)


iNTEL CORE I7 11370h
16GB DDR4
1000GB SSD nvme
RTX 3070 8GB DDR6
15.6 Full HD 240Hz

Екстра цена

Доплата за рам мемории (мемориите од 32гб може да се купат и посебно, без да се купи лаптоп)
16GB DDR4 2666 МHz Кingston Fury во салон 4990 форумска 3500 денари
32GB DDR4 2666 MHz Samsung, Kingston во салон 8990 форумска 6490 денари

@@@ Apple Macbook ( само по нарачка) ограничена количина. Само по 1 парче од двете.

1. Apple Macbook Air M1 256GB SSD

apple M1 8 core CPU, 7 core GPU
256GB SSD
13.3 Retina True Tone 2560x1600
Magic Keyboard
Touch ID

Најниска цена 56500 денари


2. Apple Macbook Air M1 500gb SSD

apple M1 8 core CPU, 8 core GPU
512GB SSD nvme
13.3 Retina IPS True Tone 2560x1600
macOS 11 (Big Sur)
Magic Keyboard
Touch ID

Најниска цена 69000 ден

Сите лаптопи се нови со локална гаранција.
 
Последна промена:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,187
Мислења
879,741
Членови
30,813
Најнов член
viktor7
На врв Дно